24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Twórcze duchy Warmii i Mazur – zgłoś pamiątkę i wygraj 4 tys. zł w konkursie

OlsztynTwórcze duchy Warmii i Mazur – zgłoś pamiątkę i wygraj 4 tys....

Urząd Miasta ogłosił start konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2024”, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców oraz lokalnych twórców. Konkurs ma za zadanie promowanie bogatej kultury i dziedzictwa regionu, a także upamiętnienie postaci Mikołaja Kopernika i jego związku z Warmią.

reklama

W konkursie przewidziana jest możliwość zgłaszania prac w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich – „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2024” – zachęca uczestników do tworzenia dzieł, które symbolizują ten region, jego kulturę, tradycje i przyrodnicze walory. Druga kategoria – „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” – skupia się na osiągnięciach i działalności wybitnego astronoma, który większość życia spędził właśnie na tym obszarze. Prace w tej kategorii powinny nawiązywać do epoki i osiągnięć Kopernika oraz miejsc związanych z jego działalnością.

Jurorzy, którzy dokonają wyboru w pierwszym etapie konkursu, w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” przyznają nagrody pieniężne: I miejsce zostanie nagrodzone kwotą 4 tys. zł , II miejsce – 2,5 tys. zł, a III miejsce – 1,5 tys. zł. W kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” będzie tylko jedna nagroda w wysokości 4 tys. zł. Przewidziany jest także drugi etap konkursu, w którym to internauci będą mieli okazję głosować na swoich faworytów. W każdej kategorii zostanie przyznana dodatkowa główna nagroda finansowa w wysokości 1,5 tys. zł.

reklama

Informacje dotyczące regulaminu, a także karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Olsztyna. Ostateczny termin składania prac upływa 26 kwietnia 2024 roku.

Konkurs jest nie tylko okazją do prezentacji talentów artystycznych, ale także wyjątkową szansę na promocję często niedocenianych walorów regionu Warmii i Mazur oraz podkreślenie dziedzictwa astronomicznego Kopernika. Wydarzenie to wpisuje się w długofalowe działania mające na celu wzrost turystycznej atrakcyjności regionu oraz kultywowanie lokalnej tożsamości.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
18 marca 2024 22:46

pamiatka moja to spust do moich ust

Polecane
Ogłoszenia