6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

W poszukiwaniu symbolu Warmii i Mazur – samorząd ogłasza konkurs na regionalną pamiątkę roku 2024

WiadomościW poszukiwaniu symbolu Warmii i Mazur – samorząd ogłasza konkurs na regionalną...

Władze województwa warmińsko-mazurskie ogłosiły nabór zgłoszeń do konkursu na regionalne pamiątki 2024 roku. Organizatorzy zapraszają twórców i rzemieślników do prezentowania własnych dzieł, które będą promować kulturę, tradycje i bogactwo naturalne regionu. To już kolejna odsłona konkursu – inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, a od roku 2007 wpłynęło ponad 750 prac.

reklama

W tym roku konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2024” oraz „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”. W pierwszej z nich poszukiwane są pamiątki, które symbolizują lokalną kulturę i nawiązują do charakterystycznych walorów Warmii, Mazur oraz Powiśla. Druga kategoria skupia się na osobie Mikołaja Kopernika, zatem prace powinny odzwierciedlać jego wpływ na region oraz promować związane z nim miejsca.

Konkurs otwarty jest dla dorosłych twórców pamiątek, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz firm. Pamiątki mogą przybierać różne formy artystyczne, takie jak: rzeźby, płaskorzeźby, grafiki, ceramika, plecionkarstwo czy kowalstwo artystyczne.

reklama

W pierwszej fazie konkursu w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości 4 tys. zł za I miejsce, 2,5 tys. zł za II miejsce i 1,5 tys. zł za III miejsce. W kategorii poświęconej Kopernikowi na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 4 tys. zł. Drugi etap to głosowanie internautów, w którym w obu kategoriach zostaną przyznane nagrody po 1,5 tys. zł.

Aby wziąć udział w konkursie, prace konkursowe oraz kartę zgłoszenia należy do 26 kwietnia wysłać na adres Departamentu Turystki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie lub dostarczyć je osobiście do urzędu.

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępne są do pobrania ze strony internetowej urzędu.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
11 stycznia 2024 10:33

Czy zgodnie ze zdjęciem symbolem Warmii i Mazur ma być flaszka? Jprdl…

:)
11 stycznia 2024 09:35

Symbolem może być umysł paula marka, zsyp na śmieci.

Polecane
Ogłoszenia