26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Konkurs na pamiątkę regionu, w tym tę związaną z Kopernikiem

WiadomościKonkurs na pamiątkę regionu, w tym tę związaną z Kopernikiem

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego organizuje kolejną edycję konkursu na lokalne pamiątki. Region, który tłumnie odwiedzają turyści, niestety nie posiada charakterystycznej pamiątki kojarzącej się z nim. Dlatego, władze województwa od 2007 roku organizują konkurs, którego celem jest wyłonienie pamiątki symbolizującej kulturę i tradycje regionu. Propozycje można zgłaszać do końca maja. W tym roku, wprowadzono również odrębną kategorię dla pamiątek związanych z Mikołajem Kopernikiem, który związany był z Warmią.

reklama

Mikołaj Kopernik spędził wiele lat swojego życia na terenie Warmii i Mazur. Był kanonikiem warmińskim i mieszkał w Lidzbarku Warmińskim, a później w Fromborku, gdzie zmarł w 1543 roku. W związku z 550 rocznicą urodzin Kopernika oraz 480 rocznicą jego śmierci, władze województwa zdecydowały o wprowadzeniu nowej kategorii “Kopernik wybrał Warmię”.

Propozycje pamiątek mogą zgłaszać pełnoletni twórcy i artyści, którzy prowadzą działalność gospodarczą samodzielnie lub są zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach. W ramach konkursu nagrody pieniężne w wysokości od 1,5 tys. zł do 4 tys. zł zostaną przyznane laureatom konkursu oraz internautom, którzy wezmą udział w głosowaniu.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane