5 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Lepszy Olsztyn w oczach Marcina Możdżonka – były siatkarz w wyścigu o urząd prezydenta

OlsztynLepszy Olsztyn w oczach Marcina Możdżonka – były siatkarz w wyścigu o...

Marcin Możdżonek, znany były siatkarz i olsztyński przedsiębiorca, ogłosił swoją kandydaturę na urząd prezydenta Olsztyna, stając się szóstym kandydatem w nadchodzących wyborach samorządowych. Jego decyzja o wejściu do polityki jako bezpartyjny kandydat z własnego komitetu wyborczego “Lepszy Olsztyn” zwróciła uwagę mieszkańców oraz mediów, obserwujących rozwijającą się scenę polityczną miasta.

reklama

Ambicje i plany Możdżonka

39-letni Możdżonek, który zakończył sportową karierę w 2020 roku, w ostatnich latach angażował się w działalność społeczną i przedsiębiorczość. Jego doświadczenie jako prezes Naczelnej Rady Łowieckiej, gdzie przez dekadę zdobywał wiedzę i doświadczenie łowieckie, pokazuje jego zaangażowanie w różnorodne aspekty życia publicznego.

Mówiąc o swoich motywacjach, Możdżonek podkreśla, że decyzja o kandydowaniu nie była pochopna. Odmówił wcześniej propozycji startu do Sejmu z różnych ugrupowań politycznych, wybierając samorząd lokalny jako miejsce, gdzie chce wprowadzać realne zmiany. “Chciałem wejść do polityki na swoich własnych zasadach, bez żadnych afiliacji politycznych – po to, żeby coś faktycznie zrobić. A największą sprawczość ma się właśnie w samorządzie,” wyjaśnia Możdżonek.

reklama

Planuje skupić się na rozwoju biznesu, zwłaszcza w sektorze IT, i na infrastrukturze sportowej, wskazując na potrzebę przeanalizowania kosztów utrzymania hali Urania oraz budowy nowego stadionu. Jego podejście wskazuje na praktyczne i przemyślane podejście do zarządzania miastem.

Zespół dla Olsztyna

Możdżonek zapowiada, że jego komitet wyborczy przedstawi szeroki wachlarz kandydatów na radnych, którzy reprezentują różne środowiska, zawody i światopoglądy. Podkreśla, że chce przyciągnąć do polityki świeże twarze, mające na celu przewietrzenie szatni olsztyńskiego ratusza. To świadczy o jego dążeniu do wprowadzenia nowej jakości w lokalnej polityce, gdzie różnorodność i nowe pomysły mogą przynieść wymierne korzyści dla mieszkańców.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

Polecane
Ogłoszenia