22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nowoczesne wyposażenie ratownicze za pół miliona złotych trafia do strażaków

OlsztynNowoczesne wyposażenie ratownicze za pół miliona złotych trafia do strażaków

Nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości pół miliona złotych został przekazany strażakom z OSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przez starostę olsztyńskiego Andrzeja Abakę. To kolejny etap wsparcia lokalnych służb, które już wcześniej otrzymały wyposażenie na łączną sumę miliona złotych.

reklama

W ostatnim czasie strażacy z powiatu olsztyńskiego zostali wyposażeni w nowoczesny sprzęt ratowniczy, który ma zwiększyć ich efektywność w działaniach ratowniczych. Sprzęt o wartości pół miliona złotych przekazał osobiście Andrzej Abako. Starosta podkreślił jednocześnie znaczenie odpowiedniego wyposażenia w podnoszeniu bezpieczeństwa mieszkańców.

– To już kolejny raz, gdy przekazujemy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt strażakom. Wcześniej wyposażenie, które pochodzi z magazynu kryzysowego RCB, trafiło do innych jednostek. W sumie przekazaliśmy w dobre ręce sprzęt o wartości miliona złotych. Wiem, że strażacy, którzy są doskonale wyszkoleni, będą profesjonalnie z tego sprzętu korzystać i zapewnią bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu – zaznaczył Abako.

reklama

Strażacy otrzymali m.in.: piły do betonu i drewna, kilofy, nożyce do prętów, osuszacze, zbiorniki na wodę, zestawy ratunkowe, wodery, sprzęt do ratownictwa powodziowego oraz agregaty prądotwórcze. Odbiorcami nowego wyposażenia są jednostki OSP z Barczewa, Barczewka, Bartołt Wielkich, Ramsowa, Brąswałdu, Butryn, Kieźlin, Nowej Wsi, Klebarka Wielkiego, Purdy, Spręcowa, Tuławek i Wrzesiny oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 KM PSP w Olsztynie.

Ta znacząca inwestycja w sprzęt ratowniczy ma bezpośredni wpływ na działania strażaków i ich zdolność do radzenia sobie z różnymi rodzajami zagrożeń. Lokalne służby ratownicze, wyposażone w nowoczesny sprzęt i doskonale wyszkolone, będą mogły jeszcze efektywniej chronić mieszkańców powiatu olsztyńskiego.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
PAUL MARK
15 marca 2024 08:42

kiedys jak bylo wiecej fajnych chlopcow czesto udawalem umierajacego – czasem sie spuscili i nakarmili

Polecane