26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Nie żyje druh OSP. Tragiczny wypadek podczas działań ratowniczych

DziałdowoNie żyje druh OSP. Tragiczny wypadek podczas działań ratowniczych

W poniedziałek, 4 września 2023 roku, doszło do tragicznego wydarzenia, które wstrząsnęło społecznością OSP Rumian w powiecie działdowskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Marek, jedno z najbardziej zaangażowanych członków jednostki, został potrącony przez samochód w trakcie prowadzonych działań ratowniczych. Mimo natychmiastowej pomocy i przewiezienia do szpitala, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

reklama

Komendant Główny PSP, gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, oraz Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Tomasz Komoszyński, w imieniu całej braci strażackiej, złożyli kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym Marka. Ale to wydarzenie dotknęło nie tylko jednostkę straży pożarnej. To bolesna strata dla całej społeczności, która musi teraz stawić czoła tej tragedii.

reklama

Nie mogąc pozostać obojętni na to nieszczęśliwe wydarzenie, Wójt Gminy Rybno, Tomasz Węgrzynowski, ogłosił żałobę na terenie całej gminy od 5 do 7 września. W tym czasie odwołane zostają wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest Urząd Gminy lub jednostki organizacyjne Gminy Rybno. Jest to czas, w którym społeczność lokalna może zatrzymać się na moment, by wspólnie opłakiwać tragicznie zmarłego druha i znaleźć wsparcie u siebie nawzajem.

Wójt Węgrzynowski, jak i cała administracja gminy, składają rodzinie Marka, strażakom OSP oraz wszystkim mieszkańcom Rumiana serdeczne wyrazy współczucia. W tych trudnych chwilach, jedność i współczucie są niezbędne, aby społeczność mogła się podnieść po takiej tragedii.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
5 września 2023 12:29

Rok szkolny się zaczął, może pora dokształcić redaktorów, bo z językiem polskim mają duże problemy

Polecane