25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Marcin Kuchciński został nowym Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego

OlsztynMarcin Kuchciński został nowym Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego

We wtorek, 7 listopada 2023 roku, w trakcie LIV sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego radni wybrali nowego marszałka regionu. Funkcję tę objął Marcin Kuchciński, którego kandydaturę przedstawił Miron Sycz. Kandydatką zgłoszoną przez radną Jolantę Andruszkiewicz z klubu Prawo i Sprawiedliwość była Bożenna Ulewicz. W tajnym głosowaniu większość radnych, bo aż 19, opowiedziało się za Kuchcińskim, podczas gdy Ulewicz zdobyła 11 głosów.

reklama

Po wyborze Marcin Kuchciński wyraził swoją radość i wspomniał 17-letnie doświadczenie w samorządzie, począwszy od Rady Miasta Olsztyna, aż po stanowisko wicemarszałka województwa. Obiecał zaangażować się w rozwój regionu, wykorzystując doświadczenie zdobyte na poprzednich stanowiskach. Powiedział również, że liczy na owocną współpracę z radnymi sejmiku.

Podczas sesji, oprócz wyboru marszałka, uzupełniono również składu Zarządu Województwa. Kandydatami na wicemarszałków byli Sylwia Jaskulska (dotychczasowa członkini Zarządu) oraz Miron Sycz (dotychczasowy wicemarszałek). W skład zarządu weszła również Maria Bąkowska, była sekretarz powiatu olsztyńskiego i szefowa gabinetu wojewody w latach 2007-2015. Skład uzupełnił Bogdan Bartnicki, który wcześniej pracował jako dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim i pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy Ostróda.

reklama

Zmiany w zarządzie oraz sejmiku to efekt październikowych wyborów parlamentarnych, w wyniku których dotychczasowy marszałek dr Gustaw Marek Brzezin oraz Jolanta Piotrowska z zarządu województwa uzyskali mandaty w Senacie RP, a radny wojewódzki Stanisław Gorczyca zasiadł w Sejmie RP. Mandaty radnych województwa przejęli odpowiednio Stanisław Żelichowski, Katarzyna Sobiech i Katarzyna Królak.

Podczas sesji radni wysłuchali informacji o transporcie lotniczym w regionie, przyjęli porozumienie o współpracy z okręgiem Dolj w Rumunii oraz ustanowili Warmińsko-Mazurskie Centrum Nowych Technologii. Kolejne zgromadzenie zaplanowano na 19 grudnia 2023 roku.

Nowo wybrany marszałek Marcin Kuchciński ukończył wydział ochrony środowiska i rybactwa śródlądowego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pracował w sektorze prywatnym, gdzie pełnił rolę dyrektora Departamentu Pozyskiwania Inwestorów oraz członka w Radzie Inwestycyjnej Województwa. Pracowity i aktywny w życiu publicznym, znany jako były siatkarz AZS-u Olsztyn oraz miłośnik sportu, w tym biegania, żeglarstwa, wędkarstwa. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek.

reklama

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
10 listopada 2023 10:24

Będzie super ! Z poprzednikami byliśmy ma dnie w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i infrastruktury. A teraz z wsparciem nawróconych komunistów przebijemy z pewnością dno. Wali się ta układanka jak centaurus postawiony na na bagnie.

do Paul Mark
10 listopada 2023 13:34

Ty znasz takie słowo jak przedsiębiorczość? Toć ty zwykły pato socjal jesteś.

Polecane