15 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztynianki mistrzyniami Polski w siatkówce juniorek – triumf na Kaszubach

OlsztynOlsztynianki mistrzyniami Polski w siatkówce juniorek - triumf na Kaszubach

W finale mistrzostw Polski juniorek w siatkówce, który odbył się w kaszubskiej Stężycy, olsztyńskie zawodniczki Anna Fiedorowicz i Maria Niedzwiecka, reprezentujące barwy GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, zdobyły złote medale. Fiedorowicz, grająca na pozycji przyjmującej, została uznana za MVP całego turnieju, a Niedzwiecka, środkowa bloku, za MVP jednego z meczów finałowych.

reklama

Sukces na Kaszubach

Turniej finałowy, który odbywał się od 5 do 9 marca, przyciągnął uwagę miłośników młodzieżowej siatkówki z całej Polski. Finały mistrzostw Polski juniorek i juniorów zgromadziły po 8 najlepszych klubów siatkarskich z kraju. Pomimo braku reprezentacji klubów z Warmii i Mazur w kategorii juniorów, olsztyńskie zawodniczki wyróżniły się, zdobywając złoto dla GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska.

W drodze po złoto

Zawodniczki Wieżycy pokonały w drodze do finału swoich przeciwników bez straty seta, a w decydującym meczu zmierzyły się z ENEA Energetyk Poznań. Mecz finałowy, pełen dramaturgii i emocji, zakończył się zwycięstwem kaszubskiego klubu 3:2, czym Wieżyca obroniła tytuł mistrza Polski juniorek.

reklama

Rola olsztyńskich wychowanek

Anna Fiedorowicz i Maria Niedzwiecka, rozpoczynające swoją przygodę z siatkówką w olsztyńskich klubach, odegrały kluczowe role w zespole. Ich osiągnięcia są wynikiem wieloletniej pracy i rozwoju, począwszy od Kurian Volley Klub, przez UKS Chemik SMS Olsztyn, aż po przenosiny do Stężycy. Niedzwiecka, stypendystka Stomilu Olsztyn, razem z Fiedorowicz, pokazały, że determinacja i ciężka praca prowadzą do sukcesów na najwyższym poziomie. Brawo Dziewczyny!

Sekret sukcesu GKS Wieżyca 2011

Klub z małej gminy Stężyca, dzięki zaangażowaniu w rozwój sportu młodzieżowego i profesjonalnym warunkom treningowym, stał się siatkarską potęgą. Profesjonalnie wyposażona Szkoła Mistrzostwa Sportowego, doskonałe warunki treningowe i wsparcie specjalistów przyczyniły się do sukcesów GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska na arenie krajowej. Organizacja finałów mistrzostw Polski w Stężycy, z udziałem znanych postaci ze świata siatkówki i profesjonalną oprawą, podkreśla wzorowy rozwój klubu i sportu młodzieżowego w regionie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jah Bul On
13 marca 2024 12:46

MMM piekne niunie! Tu komentarz Paula Marka nam nie grozi, on waginosceptyk jak jego PAN PREZES

Polecane
Ogłoszenia