10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Młodzi odkrywcy wszechświata: Klub Małego Astronoma otwiera swoje drzwi w Olsztynie

OlsztynMłodzi odkrywcy wszechświata: Klub Małego Astronoma otwiera swoje drzwi w Olsztynie

Pod olsztyńskim niebem wyrasta nowe pokolenie miłośników gwiazd i planet. W Klubie Małego Astronoma w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym dzieci będą miały okazję, by zgłębić sekrety kosmosu. Zajęcia w Klubie, które mogą ukształtować przyszłego Mikołaja Kopernika czy Aleksandra Wolszczana, zyskują wśród najmłodszych duże zainteresowanie.

reklama

Planetarium zaprasza do Klubu dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Oferowane zajęcia mają na celu nie tylko edukację astronomiczną, ale także wszechstronny rozwój młodych adeptów astronomii.

– Podczas zajęć dzieci nie tylko wzbogacają swoją wiedzę o kosmosie – mówią pracownicy Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. – Rozwijają także motorykę, kreatywność, umiejętności społeczne, jak również wzbogacają swoją wyobraźnię.

reklama

W trakcie zajęć Klubu Małego Astronoma dzieci w wieku od 5 do 9 lat poznają Układ Słoneczny, odkryją kosmiczne zagadki i przeżyją przygodę w rozgwieżdżonym uniwersum.

Spotkania odbywać się będą na ulicy Żołnierskiej 13, w budynku Obserwatorium Astronomicznego. Każde z nich będzie trwało około 50 minut. Zajęcia potrwają jeden semestr roku szkolnego, a koszt jednego spotkania to 15 złotych (opłata pobierana będzie przed każdym zajęciem).

Zapisy do Klubu będą prowadzone do 26 stycznia. Pierwsze spotkanie z młodymi astronomami zaplanowano na 13 lutego. Rodzice, którzy chcą zgłosić swoje dzieci do Klubu mogą znaleźć regulamin, kartę zgłoszenia, a także szczegółowe informacje na oficjalnej stronie Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

reklama

Spotkania w Obserwatorium to wspaniała okazja, aby w młodych umysłach zaszczepić pasję do nauki i odkrywania nieznanego. Za sprawą Klubu Małego Astronoma olsztyńskie niebo każdej nocy może inspirować kolejne pokolenia do marzeń i poszukiwań – również tych najdalszych zakątków wszechświata.

Młodzi odkrywcy wszechświata: Klub Małego Astronoma otwiera swoje drzwi w Olsztynie dzieci Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
qweqweqwewqeqw
6 stycznia 2024 18:11

Szkoda że próbowaliśmy zapisać dziecko 3 dni temu ale już nie było niby miejsc. Obsadzone dla znajomych pracowników najwidoczniej. Szkoda.

Polecane
Ogłoszenia