22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Szkoła Mistrzostwa Sportowego świętuje jubileusz. 45 lat tradycji i sportowych sukcesów

OlsztynSzkoła Mistrzostwa Sportowego świętuje jubileusz. 45 lat tradycji i sportowych sukcesów

W Szkole Podstawowej Nr 23 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Gietkowskiej odbyły się uroczystości z okazji podwójnego jubileuszu – 45. rocznica powstania placówki oraz 30-lecie nadania jej imienia Mariana Bublewicza.

reklama

Podczas uroczystej gali wręczono okolicznościowe statuetki. Wyróżnione zostały osoby, które osiągnęły sportowy sukces oraz uczniowie szkoły. Niesamowite osiągnięcia absolwentów oraz bieżące sukcesy uczniów były motywem przewodnim uroczystości.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w swojej przemowie podkreślił znaczenie szkoły nie tylko jako miejsca edukacji, ale i jako fundamentu dla sportowych marzeń i pasji. „Ta znakomita szkoła jest nie tylko miejscem nauki, ale przede wszystkim przyczółkiem marzeń i pasji sportowych. To tutaj kształtowano i kształtują się zarówno ciała, jak i charaktery, to tu młodzi uczą się nie tylko techniki i sprawności, ale przede wszystkim wytrwałości, współpracy i zasad fair play” – powiedział prezydent. Zauważył także, jak ważne jest zaangażowanie nauczycieli i trenerów, którzy poświęcają się swojej pracy, pomagając uczniom stać się nie tylko doskonalszymi sportowcami, ale też lepszymi ludźmi.

reklama

Obchody te były również czasem refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami szkoły oraz inspiracją do dalszego rozkwitu w dziedzinie sportowej i rozwoju osobistego. Warto zaznaczyć, że pochwały i uznanie ze strony środowiska sportowego to efekt ciężkiej pracy uczniów i kadry szkoły, by nieustająco dążyć do perfekcji. Uroczystości jubileuszowe stanowią zatem ważny moment w historii Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, która z pewnością wpłynęła na rozwój wielu utalentowanych sportowców.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane