22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Biedronka będzie miała konkurencję w Olsztynie. Znana sieć otwiera pierwszy sklep

OlsztynBiedronka będzie miała konkurencję w Olsztynie. Znana sieć otwiera pierwszy sklep

Jedna z błyskawicznie rozwijających się sieci supermarketów planuje zainwestować w Olsztynie. Ratusz wyda zgodę na budowę nowego sklepu?

reklama

Dino Polska posiada ponad dwa tysiące obiektów na terenie Polski. Teraz chce otworzyć nowy sklep w stolicy Warmii i Mazur. W lipcu ubiegłego roku spółka złożyła do Urzędu Miasta w Olsztynie wniosek o wydanie zgody na budowę obiektu handlowo-usługowego. Teraz musi uzupełnić wniosek o braki formalne – kiedy to zrobi, droga do otworzenia w Olsztynie nowej placówki stanie otworem.

“Bajeczna” lokalizacja

Dino Polska wybrało teren w południowej części Olsztyna, na skrzyżowaniu ulic Kubusia Puchatka oraz Królewny Śnieżki na osiedlu Pieczewo. To obecnie tereny zielone, nieopodal znajdują się domy jednorodzinne i większe bloki mieszkalne. Konkurencja nie śpi, ponieważ niecałe 500 metrów dalej, przy ulicy Bajkowej, mieści się już sklep sieci Stokrotka, a nową inwestycję w okolicy ma w planach również Aldi.

reklama

Dino się rozwija

Dino Polska nie próżnuje i wciąż rozwija swoją sieć supermarketów. W 2022 roku otworzyła 344 nowe sklepy, co jednoznacznie przekłada się na zyski. Przychody spółki w samym trzecim kwartale 2022 roku wyniosły 5,4 miliarda złotych i były o 54 procent wyższe w stosunku do tych osiągniętych w tym samym okresie rok wcześniej. W ciągu kilku pierwszych miesięcy 2023 roku Dino otworzyło o 37 placówek więcej niż konkurencyjna Biedronka, tym samym zmniejszając dzielący obie firmy dystans.

Sieć istnieje od 1999 roku – wtedy padł pomysł stworzenia marketów spożywczych „Najbliżej Ciebie”. Spółka pierwsze sklepy otworzyła na fundamencie polskiego kapitału na terenie województwa wielkopolskiego, potem rozpoczęła ekspansję na całą Polskę.

W całej Polsce spółka DIno posiada 2000 sklepów, w województwie warmińsko-mazurskim sklepy marki Dino znaleźć można między innymi w podolsztyńskich miejscowościach, jak choćby w Barczewie, Gietrzwałdzie czy Jonkowie.

reklama

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
PAUL MARK
14 marca 2024 23:18

uwielbiam biedre zel do analu tanio i kupic moge do 23!!!! wtedy daje pizd3 kazdemu pederascie

xyz
14 marca 2024 09:33

Ciekawe co będzie na Generałów, od wczoraj tną sad.

Polecane
Ogłoszenia