18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Wojsko całkowicie zamknie drogę wojewódzką na 11 dni

SzczytnoWojsko całkowicie zamknie drogę wojewódzką na 11 dni

Mieszkańcy i podróżujący między Nidzicą a Wielbarkiem będą musieli poszukać alternatywnych tras. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 604 zostanie całkowicie zamknięty na 11 dni. Powodem tej decyzji jest przejęcie trasy przez wojsko, które planuje przeprowadzenie na niej ćwiczeń lotniczych.

reklama

Ćwiczenia na drogowym odcinku lotniskowym

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie podał do publicznej wiadomości, że zamknięcie dotyczy Drogowego Odcinka Lotniskowego (DOL) pomiędzy Nidzicą a Wielbarkiem. To właśnie tam, w dniach od 6 do 17 marca, odbędą się ćwiczenia wojskowe. Szczególnie intensywne działania przewidziane są między 10 a 14 marca 2024 roku, kiedy to jednostki 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego będą szkolić się w procedurach lądowania i startu wojskowych statków powietrznych na drodze publicznej. Celem tego przedsięwzięcia jest przygotowanie lotnictwa do operowania w sytuacjach kryzysowych, kiedy tradycyjne bazy mogą być niedostępne.

W ćwiczeniach wezmą udział samoloty MiG-29, Su-22 oraz F-16 należące do 1 i 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Oprócz maszyn polskich sił powietrznych, zaplanowano także udział samolotów Eurofighter Typhoon Włoskich Sił Powietrznych.

reklama

Zalecane objazdy

Choć bezpośredni przejazd przez odcinek, na którym odbywać się będą ćwiczenia, nie będzie możliwy, dostęp do obszaru DOL zachowany zostanie od strony Nidzicy oraz Wielbarka. Aby ominąć zamknięty teren, kierowcy mogą skorzystać z zalecanych objazdów: drogą wojewódzką nr 545 Nidzica – Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno – Wielbark. Służby drogowe apelują o zaplanowanie podróży z uwzględnieniem zmian w organizacji ruchu, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych utrudnień.

Wojsko całkowicie zamknie drogę wojewódzką na 11 dni wojsko Szczytno, Wiadomości, zShowcase

Wojsko całkowicie zamknie drogę wojewódzką na 11 dni wojsko Szczytno, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowon
5 marca 2024 16:36

Jakiś punkt widokowy będzie

Paul Mark
6 marca 2024 09:37

Skandal. Całkowita blokada Muszak. To działania antypolskie. Co ten Tusk wyrabia. Muszaki walczcie.

Polecane