26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

UWM inwestuje w studentów. Pół miliona złotych na innowacyjne projekty

OlsztynUWM inwestuje w studentów. Pół miliona złotych na innowacyjne projekty

Społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wybrała projekty, które zmienią oblicze kampusu w Kortowie. Już w tym roku studenci i pracownicy uczelni będą mogli korzystać z nowej siłowni na świeżym powietrzu oraz strefy nauki i wypoczynku na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Inicjatywy te zostaną sfinansowane z Otwartego Budżetu Akademickiego, na ten cel uczelnia po raz drugi przeznaczyła pół miliona złotych.

reklama

Zrównoważony rozwój na Uniwersytecie

W tym roku szczególny nacisk położono na realizację celów zrównoważonego rozwoju, co znalazło odzwierciedlenie w regulaminie konkursu i zainspirowało autorów projektów. Oficjalne ogłoszenie wyników drugiej edycji Otwartego Budżetu Akademickiego odbyło się 4 marca, podczas którego prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM, oraz Bogusław Stec, kanclerz uczelni, spotkali się z pomysłodawcami dziesięciu projektów poddanych głosowaniu.

Inicjatywa akademicka w praktyce

Prof. Jerzy Przyborowski podkreślił, że głównym celem Otwartego Budżetu Akademickiego jest umożliwienie społeczności akademickiej kreowania rzeczywistości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Wskazał, że projekt ten pozwala na wcielenie w życie pomysłów, które sprawią, że kampus będzie jeszcze bardziej przyjazny dla wszystkich jego użytkowników.

reklama

Kanclerz Bogusław Stec zaznaczył, że każda zgłoszona inicjatywa zasługiwała na uwagę, lecz w ramach dostępnych środków zdecydowano się na realizację dwóch projektów. Dzięki temu w Kortowie powstanie siłownia na świeżym powietrzu oraz strefa nauki i wypoczynku, co bez wątpienia wzbogaci ofertę uniwersytetu, czyniąc go bardziej atrakcyjnym nie tylko dla osób studiujących i pracujących, ale również dla odwiedzających.

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane