29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Pierwszy raz w historii UWM kobieta zostanie Rektorem?

OlsztynPierwszy raz w historii UWM kobieta zostanie Rektorem?

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rozpoczęła się gorąca faza przedwyborcza. Rada Uczelni zaproponowała dwóch kandydatów na stanowisko Rektora na lata 2024-2028: prof. Jerzego Przyborowskiego i prof. Joannę Wojtkiewicz. Do 1 lutego inne propozycje mogą zgłosić członkowie Senatu UWM.

reklama

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z członków Senatu może wskazać jednego kandydata, a liczba kandydatów nominowanych przez Radę Uczelni nie może być mniejsza niż dwóch. Nominowani kandydaci poddani zostaną jeszcze ocenie Senatu przed ostatecznym głosowaniem, które zaplanowano na 21 marca.

Kandydaci na to prestiżowe stanowisko muszą spełniać szereg wymogów określonych w Prawie o szkolnictwie wyższym i nauce, w tym m.in. posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych, nie być skazanymi za umyślne przestępstwo, posiadać wykształcenie wyższe oraz być samodzielnymi nauczycielami akademickimi. Ponadto nie mogą mieć ukończonych 70 lat do dnia rozpoczęcia kadencji.

reklama

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane