15 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Uroczyste przekazanie obowiązków nowemu I zastępcy komendanta miejskiego w Olsztynie

OlsztynUroczyste przekazanie obowiązków nowemu I zastępcy komendanta miejskiego w Olsztynie

Podinspektor Marcin Cydzik został mianowany I zastępcą komendanta miejskiego policji w Olsztynie. Przekazanie obowiązków odbyło się w środę, 28 lutego 2024 roku, w budynku przy ul. Partyzantów. Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą olsztyńskiej jednostki, a decyzję o mianowaniu podjął mł. inspektor Paweł Krauz p.o. komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.

reklama

Podczas ceremonii mł. inspektor Stanisław Moroz p.o. komendanta miejskiego policji w Olsztynie wręczył podinspektorowi Cydzikowi rozkaz nadzoru nad pionem prewencyjnym. W imieniu komendanta wojewódzkiego pogratulował mu awansu, podkreślając, że doświadczenie zawodowe Cydzika przyczyni się do jeszcze efektywniejszego nadzoru bezpieczeństwa w Olsztynie oraz powiatu olsztyńskiego. Szczególny nacisk został położony na potrzebę współpracy z lokalnymi służbami i instytucjami, a także na działania edukacyjne i profilaktyczne.

Podinspektor Marcin Cydzik swoją karierę w służbach porządkowych rozpoczął w 1995 roku. Przez wiele lat związany był z różnego rodzaju działaniami prewencyjnymi. Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie trafił w 2003 roku, gdzie początkowo pełnił funkcję zastępcy dowódcy, a następnie dowódcy I Kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji. W 2017 roku został zastępcą komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu, a dwa lata później awansował na komendanta tej jednostki.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
29 lutego 2024 16:05

Brawo! Świetna decyzja kadrowa.
Takich doskonałych policjantów na trzeba.

Polecane