3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Ostatnia komenda inspektora Koszczała – zmiany na szczytach olsztyńskiej policji

OlsztynOstatnia komenda inspektora Koszczała – zmiany na szczytach olsztyńskiej policji

W środę 14 lutego w Olsztynie odbyła się uroczysta zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji. W budynku Komendy Wojewódzkiej Policji licznie zgromadzili się funkcjonariusze, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz lokalnych, aby pożegnać inspektora Piotra Koszczała, który po wielu latach służby przechodzi na emeryturę.

reklama

Uroczystość zainaugurowano tradycyjnym meldunkiem złożonym p.o. komendantowi wojewódzkiemu policji w Olsztynie mł. inspektorowi Pawłowi Krauzowi. Uczestnicy najpierw odsłuchali hymn, po czym rozpoczęła się ceremonia przekazania sztandaru Komendy Miejskiej Policji.

Stanisław Moroz przejmuje komendę

Mł. inspektor Krauz dziękował komendantowi za lata oddanej służby, podkreślając jego wkład w poprawę bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności. Następnie pogratulował mł. inspektorowi Stanisławowi Morozowi objęcia nowych obowiązków, wskazując jednocześnie na wagę ciążących na nim zadań i odpowiedzialność.

reklama

Mł. inspektor Moroz podczas swojego wystąpienia powiedział, że jest świadomy tego, co oznacza stanowisko komendanta, zarówno w kontekście zaszczytu, jak i dużej odpowiedzialności. Przyznał, że bezpieczeństwo mieszkańców i dbałość o zaufanie społeczne będą dla niego priorytetem.

Inspektor Koszczał kończy służbę

Chwile wzruszenia przyniósł moment, w którym przemawiał inspektor Piotr Koszczał. Z mieszanką dumy i nostalgii pożegnał się z funkcjonariuszami i pracownikami, wyrażając wdzięczność za współpracę i wsparcie. Jego służba zaczęła się w 1992 roku i przez lata przechodził różne szczeble kariery, od prewencyjnej poprzez kryminalną, aż do stanowiska Zastępcy Komendanta, a później Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.

Nowy komendant mł. inspektor Stanisław Moroz również jest policjantem z wieloletnim doświadczeniem. Służbę rozpoczął w tym samym roku co jego poprzednik. Przeszedł ścieżkę zawodową od prewencji, poprzez kontrole, aż do funkcji naczelnika. Teraz, z dniem 17 lutego 2024 roku, przejął obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie z nowymi wyzwaniami i obowiązkami. Na zakończenie uroczystości odbyło się tradycyjne składanie gratulacji nowemu komendantowi przez obecnych gości oraz współpracowników.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia