9 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Zmiana na czele warmińsko-mazurskiej Policji

OlsztynZmiana na czele warmińsko-mazurskiej Policji

W garnizonie warmińsko-mazurskim Policji doszło do istotnej zmiany na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Po niemal ośmiu latach służby nadinsp. Tomasza Klimka, decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, jego obowiązki przejął mł. insp. Paweł Krauz. Krauz, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie, objął stanowisko na wniosek Komendanta Głównego Policji, zastępując Klimka, który był rekordowo długo urzędującym komendantem nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce.

reklama

Uroczyste przekazanie obowiązków

Przekazanie obowiązków odbyło się w obiekcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie 19 stycznia, z udziałem znaczących osobistości, w tym zastępcy Komendanta Głównego Policji, wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa oraz przedstawicieli służb mundurowych i innych instytucji współpracujących z Policją.

Nadinsp. Tomasz Klimek rozpoczął swoją służbę w Policji w 1991 roku w Mrągowie, przechodząc przez różne szczeble kariery, od służby prewencyjnej po kryminalną, aż do objęcia w 2016 roku stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Jego długa i owocna kariera zawodowa zyskała uznanie zarówno w regionie, jak i na szczeblu krajowym.

reklama

Nowe wyzwania dla mł. insp. Pawła Krauza

Mł. insp. Paweł Krauz, nowy Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, ma za sobą bogatą historię służby w Policji, rozpoczynającą się w 1996 roku w Wołominie. Jego doświadczenie w pionach prewencyjnym, kryminalnym oraz dochodzeniowo-śledczym, a także poprzednie stanowiska kierownicze, w tym Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursynów i Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, stanowią solidne fundamenty do nowych wyzwań na najwyższym stanowisku w garnizonie warmińsko-mazurskim.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia