22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Policjanci i Biskupiecki Beniuś razem w akcji

OlsztynPolicjanci i Biskupiecki Beniuś razem w akcji

W czwartek 8 lutego 2024 r. odbyła się doroczna odprawa zespołu kierowniczego Komisariatu Policji w Biskupcu, która miała na celu podsumowanie działalności jednostki za rok 2023. Spotkaniu, na którym gościli zaproszeni przedstawiciele władz miejskich i innych instytucji, przewodniczył komendant Komisariatu Policji w Biskupcu podinspektor Marcin Cydzik.

reklama

Podsumowanie roku w komisariacie policji w Biskupcu

Zebranie rozpoczęło się od uroczystego meldunku złożonego komendantowi miejskiemu policji w Olsztynie inspektorowi Piotrowi Koszczałowi. Kadrę kierowniczą i zaproszonych gości interesowały głównie kwestie organizacyjne oraz efektywność działań związanych z poprawą bezpieczeństwa publicznego.

Podinspektor Cydzik przedstawił strukturę jednostki oraz dokładnie przeanalizował podejmowane inicjatywy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Położono nacisk na dobrą współpracę z lokalnymi służbami i instytucjami oraz na wagę działań edukacyjnych i profilaktycznych.

reklama

Inicjatywy lokalne i działania profilaktyczne

W ramach tych działań policjanci z Biskupca zainicjowali stworzenie lokalnego programu profilaktyczno-edukacyjnego. Dzięki temu powstała rzeźba „Biskupieckiego Beniusia”, która towarzyszyła programowi „Otwarte Jednostki Policji”. Nazwa rzeźby wyłoniona została w konkursie, a szczęśliwą zwyciężczynią okazała się 3-letnia Małgosia, która w nagrodę odwiedziła komisariat oraz Pokój Małego Policjanta.

W 2023 roku kontynuowano i rozwijano działania profilaktyczne, w tym m.in. zorganizowano festyn „Smerfuj z policjantami”, „Dzień Dziecka w Kolnie” oraz „Święto Jezioran”. Ponadto dla dzieci powstał specjalny placyk ruchu drogowego.

Podczas odprawy podinspektor Cydzik wspomniał o modernizacji sali odpraw oraz remoncie klatki schodowej, co ma wpłynąć na lepsze warunki pracy personelu. Zastępca komendanta komisariatu podkomisarz Cezary Kowalski przedstawił z kolei statystyki pionu kryminalnego: wykrywalność przestępstw kryminalnych osiągnęła niemal 80%, a wartość zabezpieczonego mienia wyniosła około 230 tysięcy złotych.

reklama

Przytoczono także statystyki z raportu działalności prewencyjnej: w ubiegłym roku przeprowadzono 2780 interwencji i 647 wyjaśnień w sprawach wykroczeń.

Na zakończenie odprawy zaproszeni goście, w tym przedstawiciele samorządu i sądownictwa, gratulowali policji skutecznej służby. Komendant miejski Piotr Koszczał podsumował rok, chwaląc efektywność oraz współpracę różnych pionów działających w komisariacie, co nie tylko przełożyło się na wysokie wyniki, ale również na poprawę poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mieszkaniec
13 lutego 2024 11:02

Buuuaahahahaha, może ma takie odprawy zaproście mieszkańców a nie poklepujecie się po plecach we własnym sosie? Mieszkańcy Wam zreferują statystyki, wyniki i poczucie bezpieczeństwa 🙂

Jarosław
12 lutego 2024 13:54

Co sie stalo dzisiaj w biskupcu na ulicy kopernika?byly straze policja karetka

Polecane