3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Samorządy na ratunek pszczołom. Warmińsko-Mazurskie finansuje zielone projekty

OlsztynSamorządy na ratunek pszczołom. Warmińsko-Mazurskie finansuje zielone projekty

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił drugą edycję konkursu, który ma na celu wspieranie bioróżnorodności poprzez nasadzenia drzew i krzewów miododajnych. To kolejna inicjatywa samorządu mająca kluczowe znaczenie dla ochrony owadów zapylających oraz lokalnego ekosystemu.

reklama

Inicjatywa skierowana jest do gmin miejskich, wiejskich oraz miejsko-wiejskich znajdujących się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zainteresowane samorządy mogą ubiegać się o dotacje celowe, które przeznaczone będą wyłącznie na zakup sadzonek. Warto podkreślić, że budżet przewidziany na te cele to aż 260 tysięcy złotych.

Samorządy mają możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości od 5 do 10 tysięcy złotych. Aby jednak otrzymać te środki, gmina musi wykazać się co najmniej 10-procentowym udziałem własnym w kosztach kwalifikowalnych zakupu roślin. Wnioski można składać do 8 marca 2024 roku. Projekty muszą zakończyć się nie później niż 30 listopada. Uzyskane fundusze pozwolą na przywracanie naturze miododajnych roślin, co jest ekologicznym sposobem na wsparcie populacji zapylaczy.

reklama

Na koniec warto wspomnieć, że po rozstrzygnięciu konkursu wyłonione projekty zostaną poddane głosowaniu radnych sejmiku województwa. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej urzędu.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia