5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

W poszukiwaniu młodych bohaterów: rusza nowa edycja konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w Olsztynie

OlsztynW poszukiwaniu młodych bohaterów: rusza nowa edycja konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w Olsztynie

Olsztyn poszukuje młodych bohaterów, którzy dzięki codziennemu działaniu budują lepszy świat i stają się wzorem do naśladowania dla innych. Ruszyła rejestracja kandydatów do najnowszej odsłony konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

reklama

Ta wyjątkowa inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy pomagają słabszym i potrzebującym. Działanie to ma na celu promowanie i nagradzanie postaw prospołecznych oraz wychowawczych wśród młodzieży.

„Inspiracją do powstania konkursu była konieczność przeciwdziałania rosnącej na początku lat 90. liczbie przestępstw dokonywanych przez młodzież. Niezbędne było podjęcie działań wychowawczych kreujących pozytywne, a jednocześnie atrakcyjne dla młodzieży wzory zachowań i postaw. Takie właśnie założenia ma to przedsięwzięcie” – przyznają organizatorzy.

reklama

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: najpierw lokalnym, potem ogólnopolskim. Regionalne finały planowane są  między marcem a czerwcem, zaś finałowa gala XXX Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy zgłosić się do kancelarii Urzędu Miasta przy placu Jana Pawła II 1 oraz na ul. Knosały 3/5, budynek A, pokój 11. „Termin zgłaszania kandydatów upływa z 4 marca” – zaznacza Magdalena Jasińska z Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Olsztyna. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej konkursu.

W ubiegłym roku na etapie ogólnopolskim Warmię i Mazury reprezentowała Aleksandra Horoszko, uczennica klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

reklama

„Ośmiu Wspaniałych” cieszy się dużą popularnością i jest doceniany nie tylko przez uczestników, ale również przez środowiska pedagogiczne i władze miasta. Jest to znakomita okazja, by rozsławić i nagrodzić osiągnięcia młodych ludzi, którzy na co dzień bezinteresownie angażują się w pomoc innym.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia