9 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

110 tysięcy złotych na prozdrowotne projekty. Samorząd ogłasza konkurs

Olsztyn110 tysięcy złotych na prozdrowotne projekty. Samorząd ogłasza konkurs

Konkurs na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rok 2024 ogłoszony przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wzbudza zainteresowanie wielu podmiotów non-profit. Celem inicjatywy jest wsparcie działań edukacyjnych, profilaktycznych i promujących zdrowie zgodnych z Narodowym Programem Zdrowia na lata 2021–2025.

reklama

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 12 lutego. Udział mogą w nim wziąć organizacje pozarządowe oraz inne podmioty działające nie dla zysku, których cele statutowe wpisują się w obszar zdrowia publicznego zdefiniowany w odpowiednich przepisach prawnych.

Oferta konkursowa zawiera bogaty wachlarz działań. Wśród nich znajdują się projekty skupiające się na profilaktyce nadwagi i otyłości poprzez edukację adresowaną do pacjentów z cukrzycą, ich rodzin i opiekunów. Działania mają na celu nie tylko ograniczenie powikłań cukrzycy, ale również poprawę jakości życia chorych.

reklama

Ważnym aspektem jest także wsparcie psychologiczne dostępne za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Linie wsparcia oraz poradnie internetowe mają za zadanie zapewnić pomoc osobom w każdym wieku, które przechodzą kryzys psychiczny.

Edukacja w zakresie wpływu środowiska na zdrowie, wspieranie aktywności społecznej seniorów czy profilaktyka chorób wieku starczego to tylko niektóre z zaplanowanych inicjatyw. Dodatkowo konkurs obejmuje działania edukacyjne dla opiekunów nieformalnych osób starszych, aby uświadamiać ich o chorobach związanych z wiekiem i zasadach opieki.

Dla wybranych projektów przewidziano łączny budżet w wysokości 110 tys. zł z maksymalnym dofinansowaniem 10 tys. zł dla jednego zadania.

reklama

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego dostępne są wymagane dokumenty: uchwała, wzór formularza ofertowego oraz sprawozdania z realizacji zadania.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia