15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

200 tysięcy złotych na ochronę pszczół. Konkurs dla organizacji na Warmii i Mazurach

Olsztyn200 tysięcy złotych na ochronę pszczół. Konkurs dla organizacji na Warmii i...

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił otwarty konkurs ofert, skierowany do organizacji pozarządowych i innych podmiotów angażujących się w działalność na rzecz dobra publicznego. Zainteresowane strony mogą składać zgłoszenia do 11 marca 2024 roku, mając szansę na uzyskanie wsparcia finansowego z puli przeznaczonej na ten cel, która wynosi 200 tysięcy złotych.

reklama

Konkurs promuje projekty związane z ochroną bioróżnorodności i ekologii ze szczególnym naciskiem na rozwój świadomości dotyczącej owadów zapylających takich jak pszczoła miodna – Apis mellifera. Edukacja w tym zakresie jest priorytetem i ma na celu zwiększenie wiedzy społeczeństwa o znaczeniu tych owadów dla środowiska.

Druga kategoria konkursu dotyczy działań mających na celu poprawę warunków fitosanitarnych dla pszczół poprzez wsparcie zakupu pokarmów stymulujących ich rozwój wczesną wiosną i podczas zimy. Priorytetem jest tu dobrostan pszczół miodnych.

reklama

Konkurs wpisuje się w zapisy Ustawy, która koncentruje się na ekologii, ochronie zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego. Szczegółowe zasady korzystania z dotacji oraz warunki uzyskania wsparcia znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego na stronie internetowej.

Organizatorem konkursu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłaszać swoje projekty do 11 marca 2024 roku do godz. 15:30. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia