3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Dwóch mężczyzn znających się tylko z widzenia wdało się w awanturę. W ruch poszedł bejsbolowy kij

OlsztynDwóch mężczyzn znających się tylko z widzenia wdało się w awanturę. W...

Policjanci z Biskupca prowadzili intensywne działania śledcze w związku z zuchwałym rozbojem, który miał miejsce 5 lutego 2024 w centrum miasta. Dwóch mężczyzn znających się tylko z widzenia wdało się w awanturę.

reklama

* wideo

Z przeprowadzonego przez funkcjonariuszy śledztwa wynika, że po kilku godzinach od pierwszego zdarzenia 35-letni sprawca wraz z towarzyszącym mu 22-latkiem podczas jazdy samochodem dostrzegli swoją ofiarę. Starszy z mężczyzn zdecydował się na bezpośredni atak – wysiadł z samochodu i zaczął bić 36-latka za pomocą kija bejsbolowego. Agresor zabrał także poszkodowanemu saszetkę wraz z dokumentami i gotówką w wysokości 3 600 zł. Po wszystkim sprawca i jego młodszy kompan oddalili się samochodem w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony w wyniku rozboju odniósł obrażenia ciała i trafił do szpitala.

reklama

Szybko podjęte przez policję działania zaowocowały zatrzymaniem 22-latka już po kilku godzinach od zgłoszenia. W mieszkaniu młodego mężczyzny funkcjonariusze dodatkowo znaleźli zawiniątka z zielonym suszem roślinnym, prawdopodobnie z marihuaną, która następnie została przekazana do badań laboratoryjnych.

Do zatrzymania drugiego sprawcy doszło w poniedziałek, 12 lutego, na terenie Szczytna. Mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnienie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Natomiast 22-latek będzie odpowiadać za pomocnictwo w rozboju, a także za posiadanie narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Biskupcu sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec obu mężczyzn tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia