5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Nieznany sprawca oddał strzały w kierunku pary podróżującej samochodem

DziałdowoNieznany sprawca oddał strzały w kierunku pary podróżującej samochodem

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce na lokalnej drodze w powiecie działdowskim. Na odcinku Gralewo-Stacja — Turza Wielka w ostatni czwartek nieznany sprawca oddał strzały w kierunku przejeżdżającego samochodu.

reklama

Strzały, które oddano z wiatrówki, spowodowały uszkodzenie pojazdu.

Ostrzelanie samochodu

Do incydentu doszło między godziną 22.50, a 23.30. Jadąca w stronę Turzy Wielkiej granatowa toyota została uszkodzona, gdy stała się celem nieznanego sprawcy. W pojeździe odnotowano poważne zniszczenia, włącznie z podziurawioną karoserią i potłuczoną szybą. Nie wiadomo, czy strzały były oddawane też w kierunku innych samochodów.

reklama

Poszukiwanie sprawcy

Podróżujący uszkodzonym samochodem w piątek przybyli do przedsiębiorstwa, które znajduje na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia. Z ich wyjaśnień wynikało, że nie wiedzą, kto mógł oddać strzały i próbują na własną rękę ustalić dane winowajcy. W tym celu poszukują świadków i nagrań z monitoringu. Wyjaśnili, że strzały oddała prawdopodobnie osoba poruszająca się srebrnym Oplem Vectra C. Nagranie z monitoringu może pomóc w ustaleniu numeru rejestracyjnego pojazdu sprawcy.

Zdarzenie nagrali też sami poszkodowani. Niestety ze względu na późną porę i zmrok nie udało się zarejestrować zbyt wiele.

Policja na tropie

Policja powiatu działdowskiego potwierdziła zdarzenie. Mł. asp. Justyna Nowicka, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Działdowie wyjaśniła, że śledztwo jest w toku. Na razie nie wiadomo, czy sprawca znał poszkodowanych, czy było to tylko bezmyślne działanie, które dotknęło przypadkowe osoby.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kkk
31 lipca 2023 19:19

taaa, bo milicja coś znajdzie…

snajper rajfel
31 lipca 2023 16:50

strzelal z beretty 9mm kalibru 7.62

Polecane
Ogłoszenia