14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Skuteczne działania olsztyńskiej policji: zatrzymano poszukiwane osoby

OlsztynSkuteczne działania olsztyńskiej policji: zatrzymano poszukiwane osoby

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie intensyfikują swoje działania, aby odnaleźć i ukarać osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Jedni zostają zatrzymani przy okazji innych policyjnych interwencji, a inni są aresztowani w miejscu swojego zamieszkania. W ostatnim czasie doszło do zatrzymania 32- i 46-letnich mężczyzn oraz 40-letniej kobiety, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

reklama

W miniony wtorek, 3 października 2023 r., do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o osobie, której wygląd przypominał jednego z poszukiwanych. Policjanci w wyniku natychmiastowej interwencji zatrzymali podejrzanego 32-latka. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Głogowie do odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu. Zatrzymany został od razu skierowany do zakładu karnego.

Następnego dnia w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Weryfikacja jego danych osobowych wykazała, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Zatrzymany miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy za popełnione w przeszłości przestępstwo. Mężczyzna natychmiast trafił do więzienia.

reklama

Jeszcze tego samego dnia, także w Olsztynie, zatrzymana została 40-letnia kobieta. Okazało się, że była ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Poszukiwana za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego musiała opłacić grzywnę lub odbyć karę 85 dni pozbawienia wolności. Kobieta uregulowała karę finansową, unikając w ten sposób zakładu karnego.

Policja przypomina wszystkim, by natychmiast zgłaszali miejsca pobytu osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Osoby, które pomagają przestępcom w ukrywaniu się, muszą liczyć się z surową karą.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia