15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Wypadek awionetki pod Olsztynem. Koledzy i rodzina żegnają doświadczonego pilota

OlsztynWypadek awionetki pod Olsztynem. Koledzy i rodzina żegnają doświadczonego pilota

W tragicznym wypadku awionetki, który miał miejsce 14 lutego w Kaplitynach pod Olsztynem, zginął doświadczony pilot Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego. Informację o śmierci 59-letniego lotnika przekazał branżowy portal dlapilota.pl, oddając hołd zmarłemu koledze.

reklama

Był on związany z lotnictwem od młodości. Jego pasja do latania rozpoczęła się w latach 80., kiedy to zaczął swoją przygodę jako pilot szybowcowy, a następnie samolotowy. Był również skoczkiem spadochronowym. W 2019 roku uzyskał licencję pilota samolotowego i od tego czasu aktywnie działał w Aeroklubie Warmińsko-Mazurskim. Znany był z niezwykłego oddania swojej pasji oraz jako prawdziwy przyjaciel ludzi.

reklama

Bogdan Kozłowski, instruktor samolotowy Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, wspomina go jako człowieka niesamowicie oddanego pasji lotniczej i prawdziwego przyjaciela wszystkich ludzi. Jego śmierć jest wielką stratą dla społeczności lotniczej. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 22 lutego. Rozpoczną się one o godzinie 9:45 w Parafii Św. Jakuba (Katedra) w Olsztynie, a msza święta zostanie odprawiona o godzinie 10:15. Zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Dywitach.

Śledztwo w sprawie okoliczności tragicznego wypadku prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Drugi uczestnik wypadku, który leciał samolotem, przebywa obecnie w szpitalu. Ze względu na jego stan zdrowia, nie przeprowadzono jeszcze czynności procesowych.

źródło: dlapilota.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia