3 C
Olsztyn
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
reklama

Katastrofa lotnicza pod Olsztynem – policja apeluje o pomoc do świadków tragedii

OlsztynKatastrofa lotnicza pod Olsztynem – policja apeluje o pomoc do świadków tragedii

Policjanci wraz z prokuraturą poszukają osób, które mogły być świadkami wypadku lotniczego, do którego doszło w środę 14 lutego 2024 roku w miejscowości Kaplityny, koło Olsztyna. W wyniku tragicznego zdarzenia jedna osoba zginęła, a druga trafiła do szpitala.

reklama

Do wypadku doszło na otwartym terenie między Kaplitynami a Łęgajnami, gdy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn mała awionetka spadła na ziemię. Na pokładzie samolotu znajdowały się dwie osoby. Mimo natychmiastowej reakcji służb ratunkowych i udzielenia niezbędnej pomocy medycznej jedna z osób poniosła śmierć, natomiast druga trafiła do szpitala.

Olsztyńscy funkcjonariusze, pod ścisłym nadzorem prokuratury, prowadzą śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego dramatycznego zdarzenia. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zwraca się ze szczególnym apelem do kierowców, którzy mogą dysponować nagraniami z wideorejestratorów.

reklama

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, proszone są o kontakt z policją pod numerem: 47 731 34 49 lub drogą mailową: naczelnik.prewencja@olsztyn.ol.policja.gov.pl.

Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, która nadzoruje cały proces dochodzeniowy. Służby czekają na zgłoszenia świadków, licząc, że ich pomoc będzie kluczowa w ustaleniu przyczyn tego tragicznego wypadku.

Katastrofa lotnicza pod Olsztynem – policja apeluje o pomoc do świadków tragedii Kronika policyjna Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: KMP Olsztyn, fot. KW PSP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia