15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Pożar w olsztyńskiej spalarni śmieci. Dopiero ją uruchomiono

OlsztynPożar w olsztyńskiej spalarni śmieci. Dopiero ją uruchomiono

W nocy z 18 na 19 lutego strażacy zmagali się z pożarem w hali spalarni odpadów znajdującej się przy ulicy Bublewicza w Olsztynie. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w jednym z silosów, gdzie zapalił się niedogaszony popiół. Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków, trwała ponad 5,5 godziny.

reklama

Strażacy musieli najpierw wybrać zgromadzony w silosie popiół, a następnie gasić go na zewnątrz hali. Procedura ta znacznie wydłużyła czas trwania całej operacji. Przyczyny i okoliczności pojawienia się ognia nie są na razie znane i będą przedmiotem dalszych badań przeprowadzanych przez ekspertów.

Olsztyńska spalarnia odpadów, której rozruch rozpoczął się w połowie grudnia ubiegłego roku, już przyczynia się do produkcji ciepła dla miasta. Projekt zakłada, że spalarnia podczas przetwarzania 15 ton odpadów na godzinę będzie w stanie wyprodukować 30 megawatów mocy cieplnej oraz prawie 10 megawatów prądu. Oczekuje się, że spalarnia osiągnie pełną moc operacyjną w czerwcu tego roku, przetwarzając około 100 tysięcy ton odpadów rocznie.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
19 lutego 2024 09:27

Bubel przy Bublewicza?

WTF?
19 lutego 2024 10:41

Zapalił się niedogaszony popiół w spalarni śmieci…nic nie rozumiem

Polecane
Ogłoszenia