27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Masowe przejścia na emeryturę w KWP Olsztyn. Wysokie podwyżki przed odejściem?

OlsztynMasowe przejścia na emeryturę w KWP Olsztyn. Wysokie podwyżki przed odejściem?

W garnizonie warmińsko-mazurskim wykryto nieprawidłowości związane z przyznawaniem dodatków dla odchodzących policjantów. Po otrzymaniu informacji o tych zdarzeniach 23 stycznia insp. Marek Boroń, pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji, zarządził kontrolę.

reklama

Wielotysięczne podwyżki przed emeryturą?

Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, w ostatni piątek blisko 30 komendantów i naczelników z komend garnizonu warmińsko-mazurskiego złożyło raporty o przejście na emeryturę. Raporty te rozpatrywał nadinspektor Tomasz Klimek, odchodzący komendant wojewódzki policji w Olsztynie, w ostatnim dniu swojego urzędowania.

Jak informuje anonimowy oficer komendy w rozmowie z tvn24.pl, w miniony piątek nadinspektor Klimek do późnych godzin nocnych podpisywał raporty, oferując komendantom i naczelnikom, którzy decydowali się na odejście, wielotysięczne podwyżki. Działania te miały na celu zapewnienie im wyższych emerytur. Jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, to niemal całe kierownictwo garnizonu, w tym 19 komend miejskich i powiatowych, zdecydowało się na przejście na emeryturę.

reklama

Nadinspektor Klimek pod lupą

Kontrolę rozpoczęto 23 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej Policji (KWP) w Olsztynie, mając na celu sprawdzenie legalności przyznania dodatków przez nadinsp. Tomasza Klimka. Po wstępnych wynikach kontroli Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko nadinsp. Klimkowi za przekroczenie uprawnień. Dodatkowo wszelkie decyzje o podwyższeniu dodatków wydane przez Komendanta Wojewódzkiego podlegają procedurze stwierdzenia nieważności.

W trakcie wideokonferencji z kadrą kierowniczą polskiej Policji insp. Boroń wyraził sprzeciw wobec takich działań i podkreślił, że w Policji nie ma miejsca na nadużycia. Zaznaczył, że jakość służby powinna być nagradzana, a nie nieformalne układy. Sytuacja ta rzuca cień na wizerunek Policji i ma negatywne skutki dla środowiska policyjnego.

źródło: KGP, TVN24

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oko
28 stycznia 2024 17:53

stare milicyjne praktyki. na łeb też parę procent dostają, a potem z bronią w agencjach ochrony pracują. też należy to zbadać .

Paul Mark
30 stycznia 2024 08:44

Przejście na emeryturę to rozsądne działanie. Zwolnieni policjanci niewątpliwie znający prawo ,nie zamierzają uczestniczyć w bezprawiu a faktycznie zamachu stanu. Zdając sobie sprawę z możliwych konsekwencji tych działań.

Polecane