6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Kartony na pożegnanie. Nietypowy prezent dla komendanta policji w Olsztynie

OlsztynKartony na pożegnanie. Nietypowy prezent dla komendanta policji w Olsztynie

W Olsztynie doszło do nietypowego wydarzenia. Związkowcy z lokalnej policji zdecydowali się na oryginalny sposób “podziękowania” swojemu komendantowi, insp. Piotrowi Koszczałowi, wręczając mu kartony na pożegnanie.

reklama

Niecodzienny prezent i zgryźliwe życzenia

Związkowcy, którzy niejednokrotnie wyrażali niezadowolenie z działań komendanta, postanowili symbolicznie “pomóc” mu w pakowaniu. Przekazane kartony, przewiązane wstążką, miały być praktycznym upominkiem dla Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie, który zapowiedział swoje odejście na emeryturę. Do prezentu dołączono list z życzeniami spokojnej emerytury bez konieczności powrotu do formacji.

reklama

Insp. Koszczał, który służył w policji od 1992 roku, wcześniej był Komendantem Powiatowym Policji w Lidzbarku Warmińskim. Nie jest to pierwszy raz, gdy inspektor Koszczał przechodzi na emeryturę policyjną. Do aktywnej służby powrócił tuż po tym, jak partia Prawo i Sprawiedliwość przejęła władzę. Wtedy to został awansowany na stanowisko szefa Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Tło konfliktu i decyzje prokuratury

Konflikt między związkowcami a insp. Koszczałem trwał już jakiś czas. Związkowcy zarzucali mu nieodpowiednie traktowanie i złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury w Szczytnie. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę zostało jednak umorzone w ostatnich dniach 2023 roku.

Zmiany kadrowe w warmińsko-mazurskiej policji

Odejście insp. Koszczała na emeryturę to nie jedyna zmiana w kierownictwie policji w regionie. Niedawno doszło do odwołania Tomasza Klimka z funkcji komendanta KWP w Olsztynie, a na jego miejsce wybrano mł. inspektora Pawła Krauza.

reklama

źródło: Super Expres

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia