12 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Marcin Kulasek z Nowej Lewicy. Czy to on będzie walczył o fotel prezydenta Olsztyna?

OlsztynMarcin Kulasek z Nowej Lewicy. Czy to on będzie walczył o fotel...

Poseł Nowej Lewicy, Marcin Kulasek, w Radiu Olsztyn podzielił się swoimi przemyśleniami na temat możliwego startu w nadchodzących wyborach na prezydenta Olsztyna. Wypowiedź polityka wprowadziła element niepewności, gdyż o swoim ewentualnym kandydowaniu stwierdził, że “być może plotki, być może nie”.

reklama

Kluczowe dla decyzji o ewentualnym starcie Kulaska jest ułożenie się układu politycznego Nowej Lewicy w stolicy regionu. Rozważane są różne opcje, w tym start z ramienia komitetu wyborczego Lewicy lub współpraca Nowej Lewicy z lokalnym komitetem. Marcin Kulasek zaznaczył, że decyzja ta jest jeszcze nierozstrzygnięta i wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

Oprócz Kulaska, w gronie potencjalnych kandydatów Nowej Lewicy wymienieni zostali również działacz Partii Razem Bartosz Grucela oraz nowy rzecznik partii Łukasz Michnik. Partia planuje wystawić listy wyborcze we wszystkich okręgach sejmikowych, na których znajdą się nazwiska działaczy, osób związanych z różnymi organizacjami pozarządowymi oraz związkami zawodowymi, reprezentujących szeroko rozumiane poglądy lewicowe. Wypowiedź Kulaska podkreśla zaangażowanie Nowej Lewicy w nadchodzące wybory i jej dążenie do szerokiej reprezentacji na scenie politycznej.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Powodzenia
15 lutego 2024 07:33

Niech próbuje. W Olsztynie od groma komuchów i lemingów.

Bonifacy
15 lutego 2024 18:05

Przecie on poparł już Szewczyka

Polecane
Ogłoszenia