6 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Kolejne trudności w realizacji ul. Nowobałtyckiej w Olsztynie?

OlsztynKolejne trudności w realizacji ul. Nowobałtyckiej w Olsztynie?

W Olsztynie trwają przygotowania do jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych – budowy ul. Nowobałtyckiej. Projekt ten ma za zadanie rozwiązać problem korków i poprawić płynność ruchu w mieście, szczególnie dla mieszkańców Redykajn, Likus i Gutkowa. Jednak realizacja inwestycji napotkała poważne przeszkody związane z negocjacjami z właścicielami nieruchomości, przez które ma przebiegać nowa droga.

reklama

Problemy z nieruchomościami na trasie inwestycji

Przygotowania do budowy ul. Nowobałtyckiej znów stanęły w miejscu. Władze Olsztyna od dłuższego czasu prowadzą rozmowy z jedną z rodzin, której dom znajduje się na planowanym przebiegu nowej drogi. Mimo że z drugą z rodzin udało się dojść do porozumienia i ustalono kwotę odszkodowania na 700 tys. zł, druga rodzina, spokrewniona z pierwszą, stanowi obecnie główną przeszkodę w dalszych działaniach.

Skarga do Samorządowego Kolegium Odwoławczego

Rodzina, z którą nie udało się jeszcze dojść do porozumienia, zaskarżyła decyzję środowiskową, co jest istotnym elementem pozwolenia na budowę, do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO). Dodatkowo wystąpiła o wstrzymanie wszelkich działań ze strony miasta, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, wyraził nadzieję na rozwiązanie problemu i oczekuje na wycenę mieszkania przedstawioną przez rodzinę.

reklama

Znaczenie czasu dla realizacji projektu

Realizacja ul. Nowobałtyckiej jest nie tylko ważna dla poprawy komunikacji w mieście, ale także ze względu na finansowanie projektu. Inwestycja ma być wspierana z dofinansowania unijnego z perspektywy 2021-2027, a warunki wypłaty tych środków wymagają, aby do 2026 roku poziom wydatków osiągnął 200 mln euro.

Władze miasta są zdeterminowane, aby kontynuować projekt i szukać rozwiązań umożliwiających przyspieszenie prac. Negocjacje z właścicielami nieruchomości, choć trudne, są niezbędnym elementem procesu, który musi zostać zakończony, aby móc przystąpić do właściwej realizacji inwestycji.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tedla
12 lutego 2024 22:59

Olsztyn to miasto samych trudności i absurdów tych w budownictwie i drogowych. Wszelkie inwestycje kończone są długo, długo po terminach. Widać taki włodarz od absurdów. Urania też oficjalnie skończona w grudniu a do tej pory robią i dłubią w niej budowlańcy, tak samo na linii tramwajowej. Pośmiewisko arbuza.

Polecane
Ogłoszenia