22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Warmia i Mazury rozkwitną? Jacek Protas wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

Lidzbark WarmińskiWarmia i Mazury rozkwitną? Jacek Protas wiceministrem funduszy i polityki regionalnej

Jacek Protas, poseł Koalicji Obywatelskiej, został mianowany wiceministrem funduszy i polityki regionalnej, co stanowi ważny krok dla reprezentacji naszego regionu na szczeblu krajowym. Jest to pierwszy przypadek, kiedy polityk z tego regionu obejmuje takie stanowisko. Jego nominacja to nie tylko znaczący moment dla lokalnej społeczności, ale również dla samego Protasa, który w swojej wypowiedzi w mediach społecznościowych wyraził wdzięczność i zobowiązanie: „Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi stanowiska wiceministra. To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie wielkie zobowiązanie”.

reklama

Zaangażowanie i doświadczenie

Jacek Protas, będąc przewodniczącym warmińsko-mazurskich struktur Platformy Obywatelskiej, obiecał wykorzystać swoje bogate doświadczenie oraz wiedzę w pracy na nowym stanowisku: „Obiecuję pracować dla Was, dla wszystkich Polek i Polaków. Zagospodaruję do tego całą moją wiedzą i wieloletnie doświadczenie w tym obszarze”. Jego zaangażowanie w sprawy regionalne i ogólnokrajowe jest dobrze znane i cenione.

Rozszerzenie reprezentacji regionu w rządzie

Jacek Protas nie jest jedynym politykiem, który będzie reprezentował województwo warmińsko-mazurskie na arenie polityki krajowej. W rządzie Donalda Tuska planowane jest mianowanie co najmniej trzech wiceministrów pochodzących z tego regionu. Wśród nich znajdują się: poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek oraz poseł Zbigniew Ziejewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy mają zostać wiceministrami aktywów państwowych. Dodatkowo Ireneusz Nalazek, były siatkarz i obecnie działacz Lewicy, jest typowany na stanowisko wiceministra sportu.

reklama

Te nominacje są dowodem na rosnące uznanie i docenienie roli, jaką region Warmii i Mazur odgrywa w krajowej polityce. Większa reprezentacja w rządzie może przynieść korzyści zarówno lokalnym społecznościom, jak i całemu kraju, w kontekście polityki regionalnej oraz innych kluczowych obszarów administracji państwowej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
20 grudnia 2023 15:33

Przestańcie publikować brednie tego wybitnego matoła. Krańcową niekompetencją popisał się już w termach dla mordów. Jednym słowem “fachowiec: od finansów, czyli Wuefista

:)))
21 grudnia 2023 09:01

Załatwi tyle co wiceminister Szmit vel Nieudacznik – jedno wielkie NIC

Polecane