29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Olsztyński cwaniak stanie przed sądem za 91 czynów karanych w recydywie

OlsztynOlsztyński cwaniak stanie przed sądem za 91 czynów karanych w recydywie

W wyniku intensywnych działań policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymany został 36-letni mężczyzna, podejrzany o szeroko zakrojone oszustwa internetowe. Olsztynianin, który był już wcześniej poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, usłyszał łącznie 91 zarzutów dotyczących oszustw, dokonywanych głównie za pośrednictwem popularnych portali ogłoszeniowych.

reklama

* wideo

Seria oszustw internetowych

W okresie od stycznia do marca 2023, 36-letni mężczyzna wraz z kompanem angażował się w działalność przestępczą, skutkującą serią zgłoszeń do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dotyczących potencjalnych oszustw. W rezultacie intensywnych działań śledczych, pod koniec marca 2023 roku policja dokonała aresztowania dwóch mężczyzn. Wówczas 36-latkowi przedstawiono 50 zarzutów opartych na zgromadzonych dowodach. Obaj zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym.

reklama

W wyniku kontynuacji działań śledczych ujawniono, że 36-letni mężczyzna nie zaprzestał działalności przestępczej, popełniając dalsze oszustwa.

Policja z Olsztyna zakończyła dochodzenie dotyczące serii internetowych oszustw, które doprowadziły do ponownego zatrzymania 36-letniego mieszkańca miasta. Zatrzymany w sobotę 27 stycznia 2024 roku, okazał się także poszukiwanym na podstawie 11 zarządzeń sądowych i prokuratorskich z całej Polski. Od listopada 2022 do grudnia 2023 roku, mężczyzna publikował fałszywe ogłoszenia sprzedaży różnych przedmiotów na portalach ogłoszeniowych, skłaniając kupujących do wpłat, które nie skutkowały dostawą towaru.

Konsekwencje prawne

Zarzuty, które usłyszał mieszkaniec Olsztyna, stawiają go przed perspektywą surowych konsekwencji prawnych. Odpowiadając w warunkach recydywy, może zmierzyć się z wyrokiem do 8 lat pozbawienia wolności, a nawet większym, ze względu na swoją przeszłość kryminalną.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane