7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Oszustwo podczas zakupów prezentów: mieszkaniec Olsztyna stracił pieniądze

OlsztynOszustwo podczas zakupów prezentów: mieszkaniec Olsztyna stracił pieniądze

Oszustwa internetowe to zagrożenia, na które narażeni są wszyscy użytkownicy, niezależnie od ich doświadczenia z zakupami online. O tym, jak łatwo można paść ofiarą przestępców internetowych, przekonał się mieszkaniec Olsztyna, który w poszukiwaniu zabawek natknął się na fałszywy sklep internetowy i stracił niemal 200 złotych.

reklama

Mężczyzna, szukając prezentu online, wszedł na stronę, która wydawała się legalna. Sprawdził wiarygodność sprzedawcy i dokonał transakcji. Po zapłaceniu mężczyzna otrzymał potwierdzenie zakupu, które miało być dla niego gwarancją bezpieczeństwa. Niestety wkrótce okazało się, że strona internetowa, na której dokonano zakupu, została podrobiona przez oszustów.

Prawdziwy sprzedawca, kiedy zorientował się, że pod jego sklep internetowy podszyli się oszuści, zamieścił ostrzeżenie dla kupujących na portalu społecznościowy. Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję, jednak odzyskanie straconych pieniędzy będzie niezwykle utrudnione.

reklama

Policja przypomina o zasadach bezpiecznych zakupów internetowych: należy korzystać ze znanych i sprawdzonych stron sprzedażowych, dokładnie weryfikować sprzedającego i czytać komentarze na jego temat oraz wybierać bezpieczne formy płatności takie jak płatność przy odbiorze. Ważne jest również, aby nie korzystać z linków przesyłanych za pośrednictwem e-maila, lecz bezpośrednio wpisywać adres strony w przeglądarce. Również zachowanie korespondencji ze sprzedawcą oraz ostrożność podczas korzystania z nadzwyczaj korzystnych ofert cenowych mogą również uchronić przed potencjalnym oszustwem. Ważna jest ostrożność i zdrowy sceptycyzm w trakcie internetowych zakupów.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia