23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Sprzedaż w sieci: krakowianka oskarżona o oszustwo na tysiące złotych

OlsztynSprzedaż w sieci: krakowianka oskarżona o oszustwo na tysiące złotych

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy policji w Olsztynie zakończyli dochodzenie, które ujawniło oszustwa internetowe dokonane przez 35-letnią mieszkankę Krakowa. W wyniku śledztwa do olsztyńskiego sądu skierowano akt oskarżenia. Kobieta, która w przeszłości podejmowała nielegalne działania, ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama

W drugiej połowie lutego 2023 r. policjanci otrzymali informacje o podejrzanych aukcjach internetowych. Oskarżona oferowała do sprzedaży markowe roboty kuchenne oraz telefony komórkowe różnych producentów. Ogłoszenia umieszczane na popularnych portalach kusiły atrakcyjnymi cenami, jednak po dokonaniu płatności produkty nigdy nie dotarły do kupujących.

Ofiarami przestępstw stało się dwóch mieszkańców regionów podolsztyńskiego i podkrakowskiego. Straty przekroczyły 9 tysięcy złotych.

reklama

Oszustka odpowie teraz jako recydywistka, co w polskim prawie wiąże się ze znacznie surowszą odpowiedzialnością karną. Policja nieustannie przypomina o zagrożeniach związanych z zakupami online, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy zwiększa się aktywność internetowych oszustów.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane