7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Będzie bezpieczniej? ZDZiT ogłasza przetarg na oświetlenie ul. Grabowej

OlsztynBędzie bezpieczniej? ZDZiT ogłasza przetarg na oświetlenie ul. Grabowej

W Olsztynie zapowiedziano znaczącą inwestycję, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców dzięki nowemu oświetleniu ulicznemu. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu ogłosił przetarg na przygotowanie projektu budowlano-wykonawczego dla instalacji oświetlenia na ulicy Grabowej, od ulicy Bałtyckiej do ulicy Limbowej. Jest to krok, który z pewnością ucieszy wielu mieszkańców miasta.

reklama

Cele przetargu

Przetarg ma na celu wybranie wykonawcy do sporządzenia kompleksowej dokumentacji, która umożliwi realizację projektu oświetlenia. Oprócz projektów budowlanych i wykonawczych wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania kosztorysów inwestorskich i ofertowych, które posłużą do opisu przedmiotu zamówienia. Te dokumenty będą niezbędne do zgłoszenia planów budowy lub złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Wymagania obejmują projektowanie lokalizacji nowych latarni, kabli oświetleniowych oraz systemu zasilania.

Zadania dla wykonawcy

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie nie tylko opracowanie projektu, ale również przeprowadzenie obliczeń technicznych i fotometrycznych oraz przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Projektant będzie musiał również zapewnić zgodność z wymogami miejscowych dostawców energii, a także uzyskać wszelkie potrzebne uzgodnienia z lokalnymi urzędami i instytucjami.

reklama

Oczekiwania mieszkańców

Instalacja nowego oświetlenia na ulicy Grabowej to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Olsztyna, którzy od dawna oczekiwali na poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta. Jasne ulice nie tylko zwiększają poczucie bezpieczeństwa po zmroku, ale również przyczyniają się do poprawy estetyki przestrzeni miejskiej. Projekt ten wpisuje się w szeroko pojęte działania na rzecz poprawy jakości życia w Olsztynie, podnosząc standardy infrastruktury miejskiej, z której codziennie korzystają mieszkańcy i goście miasta.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stefan
8 lutego 2024 16:51

To może niech miasto zrobi również oświetlenie na ul. Brylantowej, które miało powstać już 10 lat temu.

Polecane
Ogłoszenia