11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Olsztyn. Gdzie w 2023 doszło do największej liczby kolizji?

OlsztynOlsztyn. Gdzie w 2023 doszło do największej liczby kolizji?

W ubiegłym roku niektóre ulice Olsztyna stały się miejscem częstych kolizji drogowych. Mimo że przez lata na liście najbardziej kolizyjnych miejsc pojawiały się ulica Bałtycka czy aleja Sikorskiego, to w 2023 roku sytuacja ta uległa zmianie. Jak wynika z danych udostępnionych przez olsztyńską policję, najwięcej zdarzeń drogowych miało miejsce w innych lokalizacjach.

reklama

Rekordzista: rondo OKS

Najwięcej kolizji odnotowano w rejonie ronda OKS, obejmującego ulice Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r., aleję Bałtycką i ulicę Roberta Schumana. W ciągu całego roku zanotowano tam aż 68 zdarzeń drogowych. Kolejnym miejscem z dużą liczbą kolizji było skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Partyzantów, gdzie doszło do 50 zdarzeń. Warte podkreślenia jest, że w wymienionych lokalizacjach nie odnotowano żadnych wypadków drogowych, co może świadczyć o lepszej świadomości kierowców i skuteczności działań prewencyjnych.

Wypadki drogowe w Olsztynie

Pomimo braku śmiertelnych wypadków drogowych w Olsztynie w 2023 roku, kilka skrzyżowań było miejscem poważniejszych zdarzeń. Zdarzenia zakwalifikowane jako wypadki drogowe miały miejsce na skrzyżowaniach Orłowicza/Synów Pułku, Burskiego/Wilczyńskiego oraz Wyszyńskiego/Augustowska, gdzie odnotowano po dwa przypadki.

reklama

Zmieniający się krajobraz ulic

Dane te pokazują, jak dynamicznie może zmieniać się sytuacja na drogach w mieście. Ulice, które jeszcze kilka lat temu były uznawane za najbardziej niebezpieczne, w 2023 roku nie znalazły się na czele listy. Jest to dowód na to, że interwencje miejskie, edukacja kierowców oraz działania prewencyjne mogą realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. To, co nie zmienia się, to konieczność zachowania ostrożności i uwagi na drodze, bez względu na to, czy poruszamy się po uznanych za niebezpieczne skrzyżowaniach, czy też tych, które historycznie uważane były za bezpieczniejsze.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kierowca
17 stycznia 2024 07:14

Było rondo turbinowe i nie było jazdy prawym pasem dookoła.Mnie pasowało ale pewnie leśna się burzyła.

Polecane
Ogłoszenia