9 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Kradł wszystko: od hulajnóg po jajka. Teraz odpowie przed sądem

OlsztynKradł wszystko: od hulajnóg po jajka. Teraz odpowie przed sądem

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o serię włamań do piwnic, które miały miejsce od października 2023 roku do stycznia 2024 roku. W trakcie dochodzenia służby gromadziły dowody i szczegółowo analizowały każdy element sprawy, co ostatecznie doprowadziło do zatrzymania sprawcy.

reklama

Oskarżonym okazał się mężczyzna w wieku 33 lat, który według ustaleń policji odpowiedzialny jest za liczne włamania. Przestępca kradł narzędzia, elektronarzędzia, kosmetyki, hulajnogi elektryczne i sprzęt wędkarski, nie pomijał alkoholu i jajek. Sprawca uszkodził również drzwi wejściowe do hali garażowej oraz szybę jednej z olsztyńskich aptek. Szacunkowe straty, spowodowane działaniami 33-latka, wyceniane są na niemal 37 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał aż 23 zarzuty obejmujące usiłowanie oraz kradzieże z włamaniem i uszkodzenie mienia. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, co spowoduje, że będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. W świetle obowiązującego prawa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. W ramach środków zapobiegawczych sprawca został objęty nadzorem policyjnym.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia