6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Jego słodkie słowa zdobyły zaufanie 27-latka. Olsztynianin stracił 40 tysięcy złotych

OlsztynJego słodkie słowa zdobyły zaufanie 27-latka. Olsztynianin stracił 40 tysięcy złotych

27-letni mieszkaniec Olsztyna padł ofiarą oszustwa internetowego. Przestępca, który podawał się za pracownika misji, pobrał od niego ponad 40 tysięcy złotych pod pretekstem spotkania i rozpoczęcia wspólnego życia.

reklama

Podejrzane działania, które zakończyły się wyciągnięciem pieniędzy z konta pokrzywdzonego, zaczęły się od niewinnej internetowej konwersacji. Przestępca twierdził, że jest na misji i obiecał, że przyjedzie do Olsztyna, jak tylko ukończy swoje zadania.

Zdobywanie zaufania

Dalej rozmowy nabrały romantycznego tonu. Sprawca zaczął przekonywać swoją ofiarę, że chce z nią rozpocząć wspólne życie. Jego słodkie słowa zdobyły zaufanie 27-latka, który stopniowo zaczął wierzyć w szczerość nieznajomego.

reklama

Prośba o pieniądze

Punkt zwrotny w tej historii to moment, gdy oszust poprosił o pieniądze. Mężczyzna miał rzekomo zamiar przyjechać do Olsztyna i spotkać się ze swoją “połówką”, ale potrzebował pieniędzy na podróż. 27-latek z Olsztyna, który uwierzył w jego słowa, przelał na konto oszusta ponad 40 tysięcy złotych.

W ten sposób padł ofiarą oszustwa internetowego, które kosztowało go dużą sumę pieniędzy. Policja prowadzi teraz śledztwo w tej sprawie, próbując zlokalizować oszusta.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
26 lipca 2023 20:20

Chciał wydymać Freda, a to Fred wydymał jego…XD

dis
27 lipca 2023 08:51

Jak nieogarniętym trzeba być, żeby nie skumać że ponad 40 tysięcy to trochę dużo jak na jakąkolwiek podróż. No chyba, że prywatnym odrzutowcem…

Polecane
Ogłoszenia