27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Władze Stawigudy pracują nad nową drogową przeprawą przez Łynę

OlsztynWładze Stawigudy pracują nad nową drogową przeprawą przez Łynę

W odpowiedzi na dynamiczny rozwój terenów gminy Stawiguda, sąsiadujących bezpośrednio z Olsztynem lokalne władze podjęły decyzję o dalszym usprawnieniu infrastruktury drogowej. Rosnąca liczba mieszkańców i związany z tym wzrost liczby pojazdów skłoniły do poszukiwania nowych rozwiązań komunikacyjnych.

reklama

Jednym z nich jest rozbudowa ulicy Zachodniej, odbiegającej od ul. Bukowskiego, która została oficjalnie otwarta na koniec 2023 roku, wraz z nowo wybudowanym rondem na skrzyżowaniu ulic Bartąskiej, Bukowskiego i Zachodniej.

Kolejnym krokiem ku lepszej komunikacji jest planowana drogowa przeprawa przez rzekę Łynę. Wójt gminy Stawiguda, Michał Kontraktowicz, poinformował o zleceniu wykonania programu funkcjonalno-użytkowego na przedłużenie ulicy Zachodniej w kierunku drogi powiatowej, która łączy się z DK51. Planowana odnoga od ulicy Zachodniej do ulicy Stawigudzkiej ma na celu stworzenie lokalnej obwodnicy, która znacząco usprawni ruch wokół rozwijającego się osiedla w gminie Stawiguda. Kolejny odcinek ulicy Zachodniej ma prowadzić aż do brzegów rzeki Łyny, co stanowi kluczowy element projektu drogowej przeprawy przez rzekę Łynę.

reklama

Planowana inwestycja, jest szacowana na ponad 100 milionów złotych, przy czym sam koszt budowy ulicy Zachodniej do ulicy Stawigudzkiej to kilka milionów złotych. Projekt ten ma być realizowany we współpracy z miastem Olsztyn i powiatem, co pozwoli na efektywne wykorzystanie środków i zapewni korzyści dla obsługi południowych osiedli stolicy województwa.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
,.,
7 lutego 2024 07:55

A na północy mieszkają dywiciaki, to takie kłótliwe stworzenia nienadążające za światem. Na północy jest skansen i mieszkający w nim dywiciaki.

Zatorze
6 lutego 2024 23:02

A na północy zaściankowo..eh

Polecane