23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Problem komunikacyjny na Zielonej Górce? Potrzebna kolejna linia autobusowa

OlsztynProblem komunikacyjny na Zielonej Górce? Potrzebna kolejna linia autobusowa

Mieszkańcy osiedla Zielona Górka w Olsztynie mogą wkrótce zyskać nowe połączenie komunikacyjne. Radna Elżbieta Nelly Antosz podjęła inicjatywę stworzenia nowej linii autobusowej, która ma na celu zwalczanie wykluczenia komunikacyjnego osób mieszkających w tej części miasta. W związku z dynamicznym rozwojem osiedla, gdzie obok tradycyjnych domów jednorodzinnych powstają nowe bloki mieszkalne, pojawia się rosnące zapotrzebowanie na lepszą komunikację z centrum i innymi ważnymi punktami w Olsztynie.

reklama

Osiedle Zielona Górka, pomimo swojej atrakcyjnej lokalizacji w pobliżu lasów i Jeziora Trackiego, boryka się z problemem słabej dostępności komunikacyjnej. Obecnie przez teren osiedla przebiegają trasy trzech linii dziennych autobusów miejskich (116, 124, 131), z których tylko jedna bezpośrednio łączy mieszkańców z centrum miasta. W godzinach szczytu autobusy kursują średnio co 15 minut, jednak poza tymi godzinami, zwłaszcza wieczorami oraz wczesnymi porankami, odstępy między kursami wydłużają się, co dla wielu mieszkańców, zwłaszcza tych nieposiadających własnych środków transportu, może stanowić znaczną niedogodność.

Elżbieta Nelly Antosz, radna miejska skierowała pismo do prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, w którym podkreśla trudności, z jakimi borykają się mieszkańcy Zielonej Górki, szczególnie w kontekście dojazdów do takich miejsc, jak Zatorze, dworzec czy centrum miasta. Proponuje uruchomienie nowej linii autobusowej, która ułatwiłaby dostęp do tych kluczowych punktów w mieście.

reklama

Na odpowiedź prezydenta miasta mieszkańcy oraz inicjatorka pomysłu będą musieli poczekać. Piotr Grzymowicz ma 14 dni na udzielenie pisemnej odpowiedzi na interpelację radnej Antosz.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
4 lutego 2024 13:51

Jeżeli Nelly się przebudziła, to znaczy że rozpoczyna się kampania samorządowa. Popęd do konfitur nie przeminą.

Pitagoras
4 lutego 2024 19:07

Gratuluję “stworzenia” i skrócenia kursów autobusu 126 do szpitala przy Jagiellońskiej – “aż” jeden na godzinę – idealne rozwiązanie dla schorowanych osób dojeżdżających z miasta, bądź dla osób przyjezdnych, które próbują się przedostać spod dworca.

Polecane