7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Plan dla ul. Wiśniowej. Nowego osiedla tu nie będzie?

OlsztynPlan dla ul. Wiśniowej. Nowego osiedla tu nie będzie?

Władze Olsztyna przyjęły nowy plan zagospodarowania przestrzennego (24 stycznia), który dotyczy terenu przy ul. Wiśniowej, na osiedlu Zielona Górka. Dokument zapewnia ochronę lokalnych usług ogólnomiejskich i gwarantuje, że istniejące przedszkole nie zostanie zastąpione nowymi blokami mieszkalnymi.

reklama

Uchwała zapadła w środę 24 stycznia podczas sesji Rady Miasta Olsztyna. Teren, obejmujący ponad 0,7 ha, nie miał wcześniej opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jak wyjaśnia dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Olsztyna Magdalena Binerowska: „Teren objęty planem jest własnością gminy Olsztyn. W jego skład wchodzi działka, na której teraz funkcjonuje przedszkole PATRYK, teren zieleni, na której znajduje się osiedlowy plac zabaw i siłownia terenowa oraz teren zieleni nieurządzonej od strony ul. Zientary-Malewskiej”.

Celem uchwalonego planu jest nie tylko uporządkowanie zasad zabudowy, ale również zagwarantowanie, że działki te będą nadal służyły lokalnej społeczności. Uchwalenie planu daje gwarancję, że w tym miejscu zostaną utrzymane dotychczasowe funkcje, czyli będą tam prowadzone przedszkola, a nie powstaną np. nowe bloki.

reklama

Jest to szósty i jednocześnie ostatni plan zagospodarowania przestrzennego przyjęty w ostatnim czasie, który ma na uwadze przede wszystkim potrzeby edukacyjne najmłodszych mieszkańców miasta. W ubiegłym roku olsztyńscy radni zatwierdzili podobne plany dla terenów przy ulicach: Świtycz-Widackiej, Wyszyńskiego, Zamenhofa, Radiowej i Kopernika, gdzie w budynkach należących do samorządu działają przedszkola niepubliczne.

Dokument jest zatem niezbędny dla zapewnienia ciągłości i jakości edukacji przedszkolnej oraz dla ochrony istotnych przestrzeni społecznych w Olsztynie.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia