10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Uruchomienie nowej linii autobusowej: 524 połączy Olsztyn z Ameryką i lokalnym szpitalem

OlsztynUruchomienie nowej linii autobusowej: 524 połączy Olsztyn z Ameryką i lokalnym szpitalem

Nowa linia autobusowa numer 524 umożliwi bezpośredni dojazd z Olsztyna do miejscowości Ameryka w pobliżu Olsztynka, gdzie znajduje się szpital. Projekt jest wspierany przez Rządowy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych.

reklama

Dla mieszkańców Olsztyna i okolic będzie to znaczne ułatwienie. Nowa linia autobusowa połączy Olsztyn z kluczowym punktem na mapie medycznej regionu – szpitalem w miejscowości Ameryka. Jest to odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej oraz znaczące ułatwienie dostępu do opieki zdrowotnej dla osób nieposiadających własnego transportu.

Projekt realizowany jest dzięki środkom pochodzącym z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Jest kolejny krok w kierunku wyrównywania szans mieszkańców mniejszych miejscowości i zapewnienia im komfortu w dostępie do podstawowych usług.

reklama

Warto podkreślić, że nowe połączenie autobusowe jest ważnym krokiem w kierunku budowania zintegrowanego transportu publicznego, który odpowiada na potrzeby mieszkańców powiatu. Dostępny jest już szczegółowy rozkład jazdy, który można znaleźć na stronie internetowej komunikacji publicznej.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia