11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Sąd w Olsztynie opóźnia wyrok w głośnej sprawie zabójstwa

OlsztynSąd w Olsztynie opóźnia wyrok w głośnej sprawie zabójstwa

W głośnej sprawie dotyczącej Przemysława A. oskarżonego o zabicie partnera swojej matki oraz czynną napaść na funkcjonariusza policji Sąd Okręgowy w Olsztynie zaskoczył opinię publiczną. Zamiast wydania zapowiadanego wyroku, ogłoszono konieczność przeprowadzenia dodatkowej opinii psychiatrycznej przez biegłych. Ta niespodziewana decyzja znacząco opóźni zakończenie procesu, który od początku wzbudzał szerokie zainteresowanie.

reklama

Zarzuty postawione Przemysławowi A. obejmują sześć przestępstw, w tym jedno o najwyższej wadze – zabójstwo. Wydarzenia, które miały miejsce w dniach 4 i 5 sierpnia 2022 roku w Biskupcu, wstrząsnęły lokalną społecznością. Przemysław A. został oskarżony o to, że działając w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających, dokonał zabójstwa, a następnie próbował uciec przed policją i doprowadził do serii kolizji.

Prokurator zażądał dla Przemysława A. surowej kary 25 lat pozbawienia wolności oraz dodatkowych sankcji, w tym zakazu prowadzenia pojazdów i świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Jednak głosy oskarżycieli posiłkowych i ich pełnomocników poszły dalej, domagając się dożywocia.

reklama

Obrona oskarżonego, wskazując na sprzeczności w dotychczasowych opiniach psychiatrycznych, wnioskowała o minimalną karę ustawową, co sąd uwzględnił, decydując o potrzebie dalszych badań. To wydłuża proces, pozostawiając otwartą kwestię odpowiedzialności Przemysława A. oraz ostatecznego wyroku. Kolejna rozprawa została zaplanowana na początek kwietnia.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia