7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Odroczenie wydania wyroku w głośnej sprawie zabójstwa w Biskupcu

OlsztynOdroczenie wydania wyroku w głośnej sprawie zabójstwa w Biskupcu

Sąd Okręgowy w Olsztynie odroczył do 31 stycznia 2024 roku ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie przeciwko Przemysławowi A. oskarżonego o zabójstwo partnera swojej matki oraz o atak na funkcjonariusza policji.

reklama

Na rozprawie, która odbyła się 22 stycznia, zakończono przewód sądowy. Akt oskarżenia, który zawierał sześć punktów skierowanych przeciwko Przemysławowi A., został złożony do sądu przez prokuraturę w Biskupcu w zeszłym roku.

Zdaniem śledczych oskarżony 4 sierpnia 2022 roku zaatakował nożem partnera swojej matki, zadając mu liczne ciosy, co spowodowało śmierć na miejscu zdarzenia. Po przestępstwie mężczyzna uciekał skradzionym samochodem, stwarzając zagrożenie na drodze.

reklama

Prokurator zażądał dla oskarżonego kary 25 lat więzienia, a także zadośćuczynienia dla osób poszkodowanych i innych środków karnych. Pełnomocnicy oskarżycieli pomocniczych oraz jedna z pokrzywdzonych postulowali o karę dożywocia. Obrońca oskarżonego apelował o niższą karę, zaś sam Przemysław A. wyraził ubolewanie nad zaistniałymi wydarzeniami, prosząc sąd o szansę i łagodniejszy wymiar kary.

Zawiłość sprawy sprawiła, że wydanie wyroku zostało odroczone.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia