7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Tragiczny finał szybkiej jazdy i niedoświadczenia. Nastolatkowie w szpitalu

BartoszyceTragiczny finał szybkiej jazdy i niedoświadczenia. Nastolatkowie w szpitalu

W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30.01.2024) doszło do zdarzenia drogowego na trasie Bartoszyce – Wojciechy, gdzie 18-letni kierowca stracił panowanie nad swoim VW i wjechał do rowu, uderzając w drzewo. Młody mężczyzna był trzeźwy i posiadał ważne uprawnienia do kierowania pojazdem. Jednak brak doświadczenia za kierownicą, zaledwie trzy miesiące od uzyskania prawa jazdy, mógł przyczynić się do kolizji.

reklama

Przyczyny kolizji

Policja, która przybyła na miejsce zdarzenia, ustaliła, że przyczyną wypadku było prawdopodobnie zbyt szybka jazda w warunkach oblodzonej nawierzchni. Temperatura w nocy spadła poniżej zera, co sprawiło, że droga była wyjątkowo śliska. Kierowca, jadąc na łuku drogi, stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do zjechania do rowu i zderzenia z drzewem.

Konsekwencje zdarzenia

W wyniku zdarzenia, zarówno kierowca, jak i jego pasażer trafili do szpitala. Na szczęście, obaj młodzi mężczyźni nie odnieśli poważnych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową, a nie wypadek. Niemniej, 18-latek będzie musiał odpowiedzieć przed prawem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara grzywny w wysokości co najmniej 1500 złotych oraz 12 punktów karnych.

reklama

Uwaga na warunki drogowe

To zdarzenie jest przestrogą dla wszystkich kierowców, a szczególnie dla tych mniej doświadczonych, o konieczności dostosowania prędkości do panujących warunków drogowych. W trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak oblodzenie, kluczowa jest ostrożność i umiejętność przewidywania potencjalnych niebezpieczeństw na drodze. Bezpieczeństwo na drodze to nie tylko kwestia przestrzegania przepisów, ale również posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Allah
2 lutego 2024 00:33

za co 1500 ze rozwalil wlasne auto? anuluj-mandat.pl lub na fejbooku – nie utrzymujmy zlodziei niech ukaraja wpierw siebie

jurek
1 lutego 2024 09:32

pasat – stan umysłu, auto wieśniaka.

Polecane
Ogłoszenia