11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł

Gołdap32-latek dostał 46 punktów karnych i mandaty w wysokości 10 tys. zł

Warmińsko-mazurska policja poinformowała o 32-letnim kierowcy z Gołdapi, który uciekał przed drogówką, nie zatrzymując się do kontroli. Mężczyzna, jadąc bez zapiętych pasów, naraził innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo i ostatecznie został zatrzymany.

reklama

Zignorowane sygnały świetlne i dźwiękowe

Funkcjonariusze drogówki zauważyli kierowcę citroena na Placu Zwycięstwa w Gołdapi, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zareagował na próbę zatrzymania do kontroli i zaczął uciekać. Pędząc przez miasto, popełniał liczne wykroczenia, m.in. wystraszył przechodniów na parkingu i stwarzał realne zagrożenie w pobliżu przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej.

Skoordynowana akcja policyjna i zatrzymanie uciekiniera

Do pościgu za uciekinierem dołączyły załogi innych radiowozów. Skoordynowana akcja mundurowych doprowadziła do zablokowania drogi i zatrzymania 32-latka. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu.

reklama
Kierowca ciężarówki fałszował zapisy tachografu magnesem

Mandaty, punkty karne i zatrzymanie prawa jazdy

W sumie, kierowca został ukarany mandatami na łączną kwotę 10 tys. zł, otrzymał 46 punktów karnych, a policja zatrzymała mu prawo jazdy. Jak powiedział rzecznik warmińsko-mazurskiej policji, asp. Tomasz Markowski: „Nie prowadzimy tego rodzaju rankingów, ale na pewno jest to jedna z najwyższych kar, jakie zostały zastosowane w naszym województwie wobec jednego kierowcy”.

Grozi mu także sprawa karna

32-latek z Gołdapi odpowie też przed sądem za przestępstwo ucieczki przed policyjnym pościgiem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do pięciu lat więzienia.

reklama

źródło: KPP Gołdap

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
24 marca 2023 17:25

Nagłówek jest super. Jechał bez zapiętych pasów i narazil na nie bezpieczeństwo. A to jak się nie zapnie pasów to aż tak naraża się innych ??

Paul Mark
24 marca 2023 14:23

Ciekawe ILE punktów karnych ? Dostanie PO wska banda za ograbienie dzieci z 500+ i seniorów przez lata ich nierządów, deficyt vat 500 miliardów, kradzież OFE ,oszustwo emerytalne oraz ucieczkę rudego do Brukseli?

Popularne
Ogłoszenia

Chcieli wozić dzieci busami z zepsutymi hamulcami i stłuczonymi lampami

Pościg policji w Lany Poniedziałek. Kierowca miał 3,5 promila