22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Dwudziestopięciolecie współpracy powiatu olsztyńskiego i Osnabrücku: podsumowanie i plany na przyszłość

OlsztynDwudziestopięciolecie współpracy powiatu olsztyńskiego i Osnabrücku: podsumowanie i plany na przyszłość

Powiat olsztyński i powiat Osnabrück obchodziły ostatnio 25-lecie partnerstwa. Uroczystości odbyły się 12 stycznia w Niemczech w zaprzyjaźnionym mieście. Spotkanie stało się okazją do podsumowania ćwierćwiecza współpracy międzynarodowej między regionami. W wydarzeniu uczestniczyła polska delegacja na czele ze starostą olsztyńskim Andrzejem Abaką oraz radną powiatu Krystyną Szter.

reklama

Starosta powiatu Osnabrück Anna Kebschull pełniła rolę gospodarza spotkania, podczas którego wymieniano doświadczenia i omawiano działania zrealizowane w minionym roku. Wśród rozmów znalazły się także tematy o planach na 2024 rok. Miłym akcentem było wręczenie przez starostę Abakę prezentu – obrazu Anastazji Fietisowej, który symbolizuje związki partnerskich regionów – oraz zaproszenie na jesienną jubileuszową uroczystość w Polsce.

W swojej przemowie Andrzej Abako zwrócił uwagę na owocną współpracę z Manfredem Hugo, Michaelem Lübbersmannem i Anną Kebschull oraz docenił wkład poprzedników: Adama Sierzputowskiego, Mirosława Pampucha i Małgorzaty Chyziak. Podkreślone zostały także współdziałania szkół, straży pożarnych oraz stowarzyszeń. Poruszono również temat pomocy niesionej Ukrainie przez oba powiaty przy wsparciu organizacji charytatywnych.

reklama

W spotkaniu noworocznym, które zgromadziło ponad 200 osób, wzięli udział przedstawiciele różnych sektorów: samorządowcy, politycy, duchowni oraz biznesmeni. Na wydarzeniu obecni byli m.in. Manfred Hugo, Hans-Gert Pöttering, George Schirmbeck, Andreas Galenski i starosta powiatu wałeckiego Bogdan Wankiewicz. Spotkanie zaakcentowało znaczenie międzynarodowych więzi partnerskich i stanowiło podwaliny pod przyszłe wspólne inicjatywy.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
...
23 stycznia 2024 08:51

No i co takiego po tej 20letniej współpracy zrobiliście? Oprócz tego, że nawzajem się odwiedzacie i bawicie za pieniądze podatników? Tak wyglądają współprace międzymiastowe. Od zawsze jest to sposób na darmowe wycieczki dla urzędników.

Polecane