10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Nietypowa interwencja w Kortowie. Był na środku jeziora i wezwał służby

OlsztynNietypowa interwencja w Kortowie. Był na środku jeziora i wezwał służby

We wtorek, 16 stycznia 2024 roku, na numer alarmowy 112 wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Mężczyzna, który znajdował się na środku zamarzniętego jeziora Kortowskiego w Olsztynie, twierdził, że lód pod nim pęka i obawia się powrotu na brzeg. Dodatkowo przyznał, że jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe, w tym policyjny patrol, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz Straż Uniwersytecka UWM.

reklama

Kiedy służby dotarły na miejsce, a mężczyzna zauważył funkcjonariuszy, samodzielnie wrócił na brzeg i próbował się oddalić. Zostało to jednak uniemożliwione przez interweniujących. Mieszkaniec Olsztyna, 33-latek, odmówił pomocy medycznej.

Sprawa skomplikowała się, gdy okazało się, że interwencja mogła być nieuzasadniona. Jak informuje młodszy aspirant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w związku z tym incydentem będą prowadzone dalsze czynności wyjaśniające. Policjanci będą sprawdzać, czy doszło do naruszenia art. 66 Kodeksu wykroczeń, który dotyczy zasadności wezwania służb.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia